Radka Deckerová Futbal

Lipovník sa stal majstrom

Hráči Lipovníka potrebovali v poslednom domácom zápase zvíťaziť nad hráčmi Rudnej, aby pred posledným kolom mali isté prvenstvo v I. triede.

Od začiatku zápasu ukazovali hráči Lipovníka prečo sídlia na prvej priečke tabuľky. Dokázali si vypracovať množstvo pekných šancí, z ktorých sa im do konca prvého polčasu podarilo premeniť dve. Hráči Rudnej oslabení o troch hráčov sa dokázali dostať do šance len sporadicky, no bez gólu. Druhý polčas po zmene taktiky sa začalo dariť už viac hráčom Rudnej, ich nádeje na skorigovanie najprv zmaril Jaroslav Barczi keď pred nabiehajúcim Zoranom Molčanom odhlavičkoval loptu mimo ohrozenia brány. A 21. minúte zvýšil stav Lipovníka Patrik Milata na 3:0 a o 2. minúty nato zvýšil Marcel Podracký na 4:0. Rudnej sa ešte v závere stretnutia podarilo streliť z priameho kopu čestný gól, s ktorým len upravili stav zápasu na 4:1.

Lipovník – Rudná 4:1 (góly: Vávra, Barczi, Milata, Podracký a Demen)