Kultúra

Letná škola v Rožňave: Účastníci si vyskúšajú tvorbu animovaného filmu

V Rožňave sa aj tento rok uskutoční letná škola, ktorá svojich návštevníkom odhalí tajomstvá animovaného filmu. Do nášho mesta zavíta aj osvedčený výtvarník z Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Letná škola v Rožňave: Účastníci si vyskúšajú tvorbu animovaného filmu
Zdroj: TASR

Prípravu scenára, rôzne techniky animácie aj samotnú tvorbu animovaného filmu si vyskúšajú účastníci 6. ročníka letnej filmovej školy ANIMOsCool v Rožňave. Od 12. do 16. augusta ju organizuje Gemerské osvetové stredisko (GOS) a určená je pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií od desiatich rokov.

„Hlavným lektorom je už osvedčený výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež,“ uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná.

Ako dodala riaditeľa GOS, pod Čapekovim vedením sa deťom darí vytvárať spoločne animované filmy, ktoré získavajú priaznivé ohlasy divákov a ocenenia odbornej poroty na celoštátnej filmárskej súťaži Cineama.

Podľa autorky projektu Anežky Kleinovej si účastníci tejto neformálnej prázdninovej školy môžu osvojiť úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov či montáž filmu. „Zábavnou a hravou formou vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 16. augusta v Dome tradičnej kultúry Gemera,“ dodala.

ANIMOsCool je súčasťou projektu na podporu kultúrno-osvetovej činnosti. Projekt z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Rožňavy a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie