Len pár rokov dozadu a predsa už trochu retro: Spomínate si na rožňavské námestie pred rekonštrukciou? FOTO

Na súčasnú podobu rožňavského centra sme si rýchlo zvykli a niekedy je ťažké uveriť, že to bolo len pred pár rokmi, keď naše námestie vyzeralo úplne inak. Spomínate si ešte? Zábery pred rekonštrukciou vám osviežia pamäť.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Len pár rokov dozadu a predsa už trochu retro: Spomínate si na rožňavské námestie pred rekonštrukciou? FOTO
Zdroj: Mesto Rožňava

Námestie baníkov v Rožňave len pred niekoľkými rokmi prešlo dôkladnou rekonštrukciou. Stavebné práce sa v tej dobe podľa stránky mesta Rožňava pohybovali vo výške 899 722,86 eur a zahŕňali množstvo úprav. Spomenúť môžeme celkovú zmenu vozovky pre motorové vozidlá, parkoviská a ďalšie dôležité inžinierske siete.

Pribudla však aj fontána, ktorej roky po ukončení stavebných prác Rožňavčania nevedia prísť na chuť. Pribudli aj ihlany, ktoré rozdeľujú cestu od parkoviska. Na stavbe sú vybudované chodníky zo zámkovej dlažby a pracovalo sa aj na osadení dlažby na spevnenej ploche.

Archeologický výskum, ktorý predchádzal rekonštrukcii Námestia baníkov, priniesol zaujímavý objav – priekopu, ktorá sa pravdepodobne datuje do 13. storočia. Naše námestie tak prešlo rozsiahlejšou rekonštrukciou. Pribudli nové lavičky, ale aj mladá zeleň.

Pozrite si zaujímavé fotky, ktoré pripomínajú naše námestie tesne pred začatím stavebných prác.

Zdroj: Dnes24.sk