Peter Simon Správy

Legendárna hudobná formácia na námestí: Jej členom je aj Rožňavčan

Rožňavčania si budú môcť počas prichádzajúcich Dní mesta vychutnať aj legendárne piesne od hudobnej skupiny Lila a Napoleon Boulevard. Jej členom je aj Rožnavčan - známy gitarista Eugen Pál-Baláž.

Ilustračný obrázok k článku Legendárna hudobná formácia na námestí: Jej členom je aj Rožňavčan
Zdroj: Mesto Rožňava

Ako sa píše na oficiálnej stránke nášho mesta, Mesto Rožňava 13.-15.septembra 2018 usporiada Tradičný jarmok spojený s Dňami mesta. Tento rok je aj Maďarská republika medzi propagátormi podujatia, prostredníctvom partnerského mesta Szerencs, ktoré grantovým programom získalo financovanie kultúrnych programov.

Dobrý vzťah medzi Rožňavou a mestom Szerencs nie je nový, pretože partnerstvo medzi oboma mestami má históriu viac ako 25 rokov.

„Vďaka využitiu Fondu Bethlen Gábor, je možnosť podporovať vzťahy medzi Maďarskou republikou a Maďarmi žijúcimi mimo hraníc Slovenska. Samospráva mesta Szerencs podporuje pestrý program so sumou 1,3 miliónov forintov. Podpora poskytne príležitosť maďarskej skupine Lilla a Napoleon Boulevard koncertovať na hlavnom námestí Rožňavy. Na toto podujatie organizuje skupina ľudí z mesta Szerencs výlet do krásneho gemerského mesta, aby sa zúčastnili Dniímesta Rožňava,“ dopĺňa sa v správe na webe mesta.

Členom hudobnej kapely je aj známy gitarista z nášho mesta, Eugen Pál-Baláž.

Rožňavčania si budú môcť vychutnať koncert skupiny Lila a Napoleon Boulevard na Námestí baníkov 13. septembra 2018 od 20:45 hod. Vstup je voľný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie