Správy

Kupko v Rožňave počas víkendu praskalo vo švíkoch: Vodu si užívali tisíce ľudí, FOTO

Letná sezóna je v plnom prúde. Svedčia o tom aj vysoké teploty, ktoré počas víkendu na kúpalisko prilákali tisíce ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Kupko v Rožňave počas víkendu praskalo vo švíkoch: Vodu si užívali tisíce ľudí, FOTO
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Slnečné lúče počas víkendu prilákali na kúpalisko tisíce mladých aj tých skôr narodených. V obľube je aj ranné plávanie. S otváraním kúpalísk to ešte donedávna bolo otázne. Nakoniec dostali zelenú a termín otvorenia spoznalo už aj to rožňavské. Po odloženom predošlom termíne kúpalisko v Rožňave otváralo 11. júla 2020.

Ešte v apríli, keď nebolo celkom jasné, či sa kúpaliská na Slovensku budú kvôli pandémii otvárať. „Na kúpalisku prebiehalo pravidelné kosenie, orez konárov a na rad prišla aj oprava dlažby na niektorých miestach. Potom sa vykonalo čistenie bazénového telesa a začalo s napúšťaním bazéna. Napúšťanie a ohrev vody v bazéne trval približne dva týždne a voda je ohrievaná na 26 stupňov Celzia,“uviedol Gregor.

Ako doplnila Marta Domiková, kúpalisko v prvý deň navštívilo presne 471 ľudí. Nami opýtaní prítomní návštevníci si vodu a celkovú atmosféru na kúpalisku pochvaľovali.

Uplynulý víkend bol v Rožňave poriadne slnečný a horúci. Práve preto to ľudí lákalo k vode. Rožňavské kupko praskalo vo švíkoch. Ako uviedla Marta Domiková kúpaliska, v sobotu sa vo vode osviežilo presne 1 114 ľudí a v nedeľu 1 063 čo je spolu 2 203 ľudí. V galérii nájdete aj fotky.

Ceny vstupného sa oproti vlaňajšku nezmenili. Pre plavcov je k dispozícii klasický 50 m dlhý bazén, ale aj detské bazény. Areál ponúka aj príjemné prostredie pre oddych a občerstvenie.

Kúpalisko bude otvorené pondelok od 12:00 hod. do 19:00 hod. a utorok až nedeľa od 9:00 hod. do 19:00 hod. Ranné plávanie bude v pracovných dňoch od 6:00 hod. do 8:00 hod. a v dňoch pracovného voľna a sviatok od 8:00 hod. do 9:00 hod.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Kupko v Rožňave počas víkendu praskalo vo švíkoch
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie