Krimi

Krvavá dráma v Slavošovciach: Muž vhodil do domu zápalnú fľašu, to však nebolo všetko!

Policajti informujú o šokujúcom prípade v Slavošovciach. Konflikt sa odohral medzi 59 a 27 ročným mužom.

Ilustračný obrázok k článku Krvavá dráma v Slavošovciach: Muž vhodil do domu zápalnú fľašu, to však nebolo všetko!
Zdroj: TASR

Ako informujú policajti v správe, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkaznej situácie obvinil 59-ročného miestneho muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu a prečinu nebezpečného vyhrážania.

„Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v piatok (4.9.) podvečer prišiel pred jeden z rodinných domov v obci Slavošovce v rožňavskom okrese, kde sa slovne vyhrážal 27-ročnému miestnemu mužovi, že ho zabije a podpáli. Okolo polnoci sa obvinený muž na miesto vrátil a cez okno do jednej z izieb rodinného domu hodil zapálenú fľašu s doposiaľ nezistenou tekutinou,“ spresnila hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová.

Následne doplnila, že našťastie, 27-ročnému mužovi sa časť fľaše podarilo vyhodiť naspäť von pred dom a štyrom osobám, ktoré sa v dome v tom čase nachádzali, sa nič nestalo.

„Keď vyšiel 27-ročný muž von z domu, tak ho obvinený muž fyzicky napadol. Za doposiaľ nezistených okolností 27-ročnému mužovi nožom spôsobil bodnú ranu na krku a reznú ranu na ruke. Spôsobené zranenia si vyžiadali urgentnú lekársku starostlivosť s prevozom do nemocnice,“ hovorí Mésarová.

Osobu, podozrivú zo spáchania tohto násilného činu, policajti krátko po čine zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Obvinenému mužovi za tieto skutky hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby,“ dodala na záver hovorkyňa polície.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie