Krásnohorské hradné hry priniesli gladiátorské zápasy i dobový vojenský tábor: Pozrite si prvé FOTO a VIDEO!

Prinášame vám prvých sto fotiek a video z podujatia, ktoré trvá do nočných hodín.

Peter Simon
Video: Peter Simon / Zdroj: Facebook

V Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava sa dnes konajú Krásnohorské hradné dni. Podujatie spája stredovekú tradíciu, staré kultúrne zvyklosti a súčasnosť. Návštevníci budú môcť podľa organizátorov pod stredovekým hradom Krásna Hôrka prežiť celé tisícročie histórie ľudstva.

Program TOP podujatia Terra Incognita podľa nich preniesla návštevníkov na gladiátorské zápasy, aby ich vzápätí pozval na pirátsku loď, ktorá „pripláva“ na lúku pod hradom. Pirátov v prehľade dejín vystriedajú janičiari, tých zas mušketieri či Vikingovia. K všetkým bojovníkom sa pridajú staroslovanské kmene, ale aj uhorské vojsko a začne sa veľká hromadná bitka.

Ako nám prezradila jedna zo spoluorganizátorov podujatia Nikoleta Legnárová, akciu si doteraz nenechalo ujsť viac ako 3 500 ľudí každej vekovej kategórie.

Po zverbovaní do detskej armády, deti zaútočia a dobyjú slamený hrad Slamburg. Na svoje si však podľa riaditeľky Košice Región Turizmus Lenky Vargovej Jurkovej prídu aj menej bojachtiví chlapci a dievčatá. „Čakajú na ne ukážky sokoliarskeho výcviku dravcov, vystúpenie psíkov, minizoo a predstaví sa aj dvojhrbá ťava z Ali farmy, na ktorej sa budú môcť povoziť. Užijú si však aj stredoveké hry a súťaže či rytiersku dráhu a rodičia ich za to môžu odmeniť šálkou kráľovskej čokolády,“ priblížila Vargová Jurková.

Pozrite si v našej galérii presnú stovku fotiek :)

Pod hradom vyrástla stredoveká dedina aj dobový vojenský tábor. „Svoje stánky si tu tiež rozložia zruční remeselníci a diváci budú môcť obdivovať aj dobové tance a šikovné tanečnice. Návštevníci môžu ochutnať stredoveké pochúťky alebo navštíviť Čajovňu kráľa Žigmunda, čo tiež napomôže ilúzii výletu stáročiami,“ dodala riaditeľka s tým, že večer pod hradom ukončí koncert Stevieho Hearta s kapelou.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Odporúčame