Správy

Krásne FOTO z Volovca: TOTO sa oplatí vidieť!

Prvá nádielka v našich končinách dorazila aj na Volovec, týčiaci sa nad Rožňavou. Keď sa to všetko spojí s východom Slnka, tak vzniknú zábery, ktoré by bol hriech si nepozrieť. Sú naozaj prekrásne.

Ilustračný obrázok k článku Krásne FOTO z Volovca: TOTO sa oplatí vidieť!
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavčania, toto je náš Gemer.

Úchvatné zábery Rožňavčanky poukazujú na dielo, ktoré dokáže vytvoriť len príroda. Nádherný pohľad sa naskytol turistke počas uplynulých dní. Teploty v týchto dňoch evokujú príchod zimy aj do nášho okolia. Väčšina z nás by sychravé dni najradšej prežila pod paplónom. Napriek tomu sa našli takí, ktorí si zimu vychutnávajú plnými dúškami. Svedčia o tom aj „ľadové“ zábery, ktoré vytvorila príroda. Kým Rožňava a údolie bolo pod mrakom, hore na kopci bolo nádherne. Príroda a vychádzajúce Slnko sa postarali o zaujímavú scenériu. Okrem tohto krásneho úkazu, zamrznutého Volovca, na fotkách vidno aj Tatry. Sú pekné, zasnežené.

Pozrite si v našej galérii úchvatné fotky.

Inverzie sú lahôdkou nielen pre turistov, ale aj fotografov. Vo vyššie položených miestach je totiž teplejšie a svieti slnko, zatiaľ čo dole je zamračené a citeľne chladnejšie. „Teplotná inverzia je v podstate meteorologický jav, keď teplota vzduchu v niektorej vrstve dolnej atmosféry s výškou neklesá, ale stúpa,“ uvádza Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Obrazom: Krásne FOTO z Volovca
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie