Peter Simon Šport

Krajská futbalová liga dostala zelenú: O čo sa jedná?

Poslanci Košického samosprávneho kraja (KSK) na svojom augustovom zasadnutí schválili projekt vytvorenia Krajskej futbalovej ligy (KFL). Jeho súčasťou bude založenie KFL - Zimného pohára predsedu KSK a Študentskej ligy KFL.

Ilustračný obrázok k článku Krajská futbalová liga dostala zelenú: O čo sa jedná?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Vytvorenie Krajskej futbalovej ligy má zjednodušiť a zlepšiť možnosti zimnej prípravy pre futbalové mužstvá v kraji a podporiť študentov vo veku 15 – 20 rokov. „Našim cieľom je vytvoriť fungujúci model turnajov pre registrovaných, neregistrovaných hráčov aj študentov a tým rozšíriť futbal aj na miesta, kde sa nehráva, alebo zanikol,“ priblížil Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kra­ja.

Krajská futbalová liga je rozdelená do troch častí. Zimný pohár predsedu KSK zorganizuje kraj na základe memoranda z júna 2018 v spolupráci s Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ). Zo strany Košického samosprávneho kraja a zväzu bude poskytnutá finančná, materiálna, organizačná a technická podpora. Presné náklady aj organizačný model bude známy až po uzávierke prihlášok, ktorá je naplánovaná na 31. októbra 2018. Prebiehať bude v mesiacoch január až marec 2019. V letných mesiacoch pripraví kraj sériu turnajov pre neregistrovaných hráčov.

Študentská liga KFL bude určená študentom stredných škôl v rámci Košického samosprávneho kraja. Prebiehať bude v budúcom roku vo forme okresných súťaží jarnou a jesennou časťou. Zúčastniť sa jej môžu študenti bez ohľadu na to či sú, alebo nie sú registrovanými hráčmi. Hrať sa bude na multifunkčných ihriskách alebo v telocvičniach zapojených škôl. Víťaz ligy získa napríklad atraktívny zájazd na reprezentačný zá­pas.

„Zogranizovať futbalovú súťaž stojí nemalé finančné prostriedky, ako aj nevyhnutné technické a organizačné zabezpečenie. Uvedomujeme si, že najmä nižšie futbalové ligy potrebujú našu pomoc. Veríme, že Krajská futbalová liga odbremení kluby od týchto povinností, hráčom bude poskytnutá kvalitná príprava a adekvátne podmienky a v neposlednom rade sa zvýši aj záujem mladých ľudí o tento šport,“ dodal predseda Košického samosprávneho kra­ja.

Do pilotného projektu sa môžu zapojiť mužstvá a hráči v rámci Košického samosprávneho kraja, no dlhodobou stratégiou projektu je zapojenie ďalších samosprávnych krajov. Predbežný záujem prejavil aj Prešovský samosprávny kraj.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie