Správy

Koncertné popoludnie v rámci Rožňavského kultúrneho leta: Tešiť sa môžeme na kapely Springs a HoryZone

Akcia, ktorá sa teší obľube, pokračuje aj toto leto. Program kultúrneho leta je zostavený pre každého. Začiatkom augusta sa môžeme tešiť na tieto hudobné formácie. V srdci mesta sa predvedú mladí hudobníci.

Ilustračný obrázok k článku Koncertné popoludnie v rámci Rožňavského kultúrneho leta: Tešiť sa môžeme na kapely Springs a HoryZone
Zdroj: Mesto Rožňava

Program tohtoročného kultúrneho leta je zostavený pre každého. Svoje si v ňom nájdu deti aj dospelí. Nedeľné popoludnie na Námestí baníkov v Rožňave patrilo oslave sviatku sv. Cyrila a Metoda, krstu knihy a folku. Druhú nedeľu sa konalo podujatie pre tých najmenších a to Divadlo Theátrum- Pesničkál.

Kultúra sa v našom meste rozrastá, svedčí o tom aj veľké podujatie, ktoré malo minulý rok svoju premiéru a medzi Rožňavčanmi sa osvedčilo. Zrekonštruované námestie tak aj počas tohtoročných horúcich letných dní ožije hudbou, spevom, tancom a inými lákadlami nie len pre deti.

„Som veľmi rád, že v tejto tradícii kultúrneho leta mesto pokračuje a ako vidím aj záujem Rožňavčanov o toto podujatie je celkom dobre. Robíme to pre občanov a aj turistov, aby sme tým aj možno prilákali nových ľudí do nášho mesta,“ uviedol primátor mesta Michal Domik.

Podujatie sa uskutoční na Námestí baníkov v nedeľu 9. augusta 2020 o 16:00 hod. v rámci Rožňavského kultúrneho leta 2020, vstup je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v kongresovej sále na 2. poschodí radnice.

„Springs je novozaložená kapela z Rožňavy. Jej členky spolu pôsobili v ZUŠke niekoľko rokov a napokon sa koncom leta roku 2019 rozhodli vytvoriť niečo vlastné. Okrem coverov piesní si píšu aj svoje originálne skladby. Spev je v réžii Mimky Gallovej, na klavír hrá Sofi Szakalová a na cajon a gitaru Lola Palme,“ uviedla Lenka Leštáková z mestského úradu v Rožňave.

„HoryZone je kapela, ktorá v aktuálnom zložení existuje od roku 2018. Ich najväčší úspech bolo víťazstvo celoslovenského kola hudobnej súťaže pre amatérske kapely – Hudba je radosť. Ich hudba sa zaraďuje do alternatívneho pop/rocku ale v repertoári majú aj spirituály a zhudobnené básne. Členovia kapely sú: Anna Baffy, Attila Orban Bakos, Nicolet Gubalová a Lucia Uličná,“ informovala Leštáková.

Ako na záver doplnila, organizátor sa bude riadiť aktuálnymi opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR ohľadom organizovania hromadných podujatí. Diváci sú povinní tieto nariadenia dodržiavať.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie