Peter Simon Samospráva

Komunálne voľby už klopú na dvere: Akých primátorov zažila Rožňava od roku 1990?

Komunálne voľby sa už blížia. Tak, ako každé štyri roky, aj tento rok si budeme voliť primátora nášho mesta. K volebným urnám sa vydáme v sobotu 15. novembra. Akých primátorov sme už doteraz zažili? Pripomeňte si to spolu s nami.

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby už klopú na dvere: Akých primátorov zažila Rožňava od roku 1990?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Toto je prehľad primátorov v Rožňave od roku 1990. V tomto roku bol za šéfa nášho mesta zvolený Imrich Ondréšik, ktorý riadil mesto do roku 1994, keď ho na poste prvého muža mesta vystriedal István Mátyus. Ten si kreslo rožňavského primátora udržal tiež len jedno necelé volebné obdobie a vystriedal ho zástupca primátora Karol Katrenics, ktorý vykonával túto funkciu v plnom rozsahu.

V roku 1998 prišli na rad ďalšie voľby no žiadna zmena. Vedeniu nášho mesta sa po voľbách upísal Karol Katrenics, ktorý Rožňave šéfoval až do roku 2002. Vo voľbách vtedy zvíťazil František Kardoš, ktorý úradoval do 2006, keď ho nahradil Vladislav Laciak. Ten sa zdržal na poste do roku 2012, no predčasne skončil a nahradil ho zástupca a súčasný primátor mesta Pavol Burdiga, ktorý bol následne zvolený za primátora a úraduje dodnes. Pavol Burdiga opäť kandiduje a chce tak vo funkcii vydržať ďalšie volebné obdobie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie