Radka Deckerová Futbal

Kombinačný futbal priniesol Rožňave v Medzeve aspoň bod

Prvú predohrávku odohrali futbalisti Rožňavy na pôde súpera. Cestovali do Medzeva, s ktorým doma prvé kolo prehrali 1:0. Pozrite si ako zhodnotil zápas Patrik Milata, strelec jediného gólu Rožňavy.

Ilustračný obrázok k článku Kombinačný futbal priniesol Rožňave v Medzeve aspoň bod

Medzev – SP MFK Rožňava 2:2 (2:0)
Góly: Kovács, Milata

„Mali sme dobrý vstup do zápasu, vypracovali sme si do 10. minúty dve čisté šance, ktoré ostali nepremenené a už častým pravidlom nedáš-dostaneš sme inkasovali prvý gól z rohu. Mali sme hernú prevahu, viac sme kontrolovali hru, na ťažkom teréne sme sa snažili hrať kombinačný futbal, ktorým sme súpera prekvapili a kondične na nás strácali. Oni ohrozili iba zo štandardných situácií, z ktorých sme inkasovali aj druhý gól. V druhom polčase sme ešte viac zvýšili aktivitu, najskôr F. Kovács poslal dobrú loptu do súperovej 16ky, ktorú ich hráč nešťastne tečoval do brány. Niekoľko minút pred koncom ma poslal J. Figúr do sľubnej šance a ja som nezaváhal. Môžem konštatovať, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne.Treba sa poučiť z inkasovaných gólov, byť dôraznejší pri bránení nepriamych kopov a tiež byť efektívnejší pri zakončovaní. Dúfam, že tento hráčsky kolektív ostane spolu čím dlhšie a náš potenciál čo v sebe máme aj potvrdíme dobrými výsledkami v jarnej časti sezóny“, povedal po zápase Milata.