Peter Simon Kultúra

Kliknite a nový týždeň ako na dlani: PREHĽAD akcií, ktoré v Rožňave stoja za zmienku

Relaxu nikdy nie je dosť a vyraziť si von na zaujímavú akciu, rozhodne patrí medzi super spôsob oddychu. Prinášame vám preto prehľad podujatí, ktoré vám odporúčame v Rožňave zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Kliknite a nový týždeň ako na dlani: PREHĽAD akcií, ktoré v Rožňave stoja za zmienku
Foto: Lukáš Zavacký / Zdroj: Dnes24.sk

U nás taká obyčaj

24. február 2016 od 18:00 hod., v Dome tradičnej kultúry Gemera
V dome tradičnej kultúry Gemera sa bude opäť spomínať. Priaznivcom sa predvedie folklórna skupina z Rejdovej, ktorá priblíži tradície žien na priadky.

Deň otvorených dverí na Pionierke

25. február 2016 od 8:00 hod., ZŠ Ul. pionierov 1, Rožňava
Základná škola v našom meste pripravila pre širokú verejnosť, rodičov a samozrejme deti deň otvorených dverí školy. Udalosť sa uskutoční 25. februára (štvrtok) so začiatkom už od 8:00 hod. Tešia sa na vás pedagógovia a celá škola.

Kino Apollo

25. február od 19:00 hod. – ŠTVRTKOVÉ KINO
Dieťa 44 – dráma Veľká Británia / USA / Česko 2015 137 min. Vstupné 2 eurá Réžia: Daniel Espinosa Hrajú: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace, Jason Clarke. Politická kriminálna dráma s výborne vykreslenou atmosférou povojnového stalinistického režimu, ktorý deformoval medziľudské vzťahy a morálne hodnoty. Pochmúrna atmosféra, veľmi podobná vo všetkých socialistických krajinách, by nám mala pripomenúť čo by sme si mali vážiť v súčasnosti.

Pálenica Borisa Filana

25. február 2016 od 19:00 hod., Mestské divadlo Actores Rožňava
Boris Filan prichádza so svojimi zážitkami z ciest po svete, so spomienkami na mladosť a zábavnými príbehmi svojej rodiny. Hosť programu: Oliver Filan.

Turnaj priateľstva

27. február 2016 od 9:00 hod., Športová hala, Rožňava
V športovej hale v našom meste sa uskutoční športové podujatie pod názvom Turnaj priateľstva. Štartovné je 50 eur.

PRÍBEH RYTIERA

28. február od 15.00 hod., Mestské divadlo Actores Rožňava
Máte radi humor? Tak nesmiete vynechať skvelú rozprávku s názvom Príbeh rytiera. Špičkové výkony úžasných klaunov, žonglerov a akrobatov v nezabudnuteľnom historickom príbehu.

Kino Apollo

28. február od 19:00 hod. – KLUBOVÁ NEDEĽA v spolupráci s FK EXCALIBUR
Zbrusu nový zákon – komédia Belgicko/Fran­cúzsko/Luxembur­sko 2015 113 min. Vstupné 2 eurá. V pôvodnom znení s titulkami. Réžia: Jaco Van Dormael Hrajú: Catherine Deneuve, Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau, Anna Tenta. Boh existuje. Žije v Bruseli, je poriadne neznesiteľný a celý deň len sedí za počítačom. Jeho syna už poznáte, tak sa pozrieme na jeho dcéru. Komédia postavená na skvelom scenári, ktorá pracuje ako s poetickými a vizuálne uhrančivými pasážami, tak šikovnou situačnou komikou.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie