Peter Simon Kultúra

Júnová ponuka kina Apollo: Pozrite si, čo všetko nás čaká!

Digitálne kino Apollo s ponukou všetkých žánrov a pre každého pozýva na júnové filmy. Pozrite si prehľad na tento mesiac.

Ilustračný obrázok k článku Júnová ponuka kina Apollo: Pozrite si, čo všetko nás čaká!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Digitálne kino Apollo zriadené v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) napreduje ďalej. Za obdobie od otvorenia si stihlo získať pravidelných a verných divákov, ktorým ponúklo vo svojom programe už stovky filmov všetkých žánrov. Pozrite si, ktoré filmy môžete v kine tento mesiac vidieť.

PROGRAM NA JÚN 2019:

6. jún od 19: 00 hod. – ŠTVRTKOVÉ KINO
Do boja – Dráma Francúzsko 2018 113 min. MP 12. Réžia: Stéphane Brizé. Konverzačná dráma o štrajku robotníkov z automobilky, ktorú chcú majitelia koncernu zatvoriť, s neuveriteľným vnútorným napätím, ktorej správne načasované filmové momenty dávajú strhujúcu silu. Realistickosť a ohromujúca civilnosť hereckých prejavov a dialógov pôsobia až dojmom dokumentárneho filmu, čo ešte zvýrazňuje charizmatický Vincent Lindon v hlavnej úlohe.

13. jún od 19:00 hod. – ŠTVRTKOVÉ KINO
Chvilky – Dráma Česko/Slovensko 2018 93 min. MP12. Réžia: Beata Parkanová. Hrajú: Jenovéfa Boková, Jaroslava Pokorná, Viktor Tauš, Marek Gaišberg. Príbeh mladej ženy, ktorá si praje aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a pokojný, a to aj za cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Až kým si neuvedomí, že musí nastaviť hranice a prejaviť sa, aby nestratila samú seba. Český lev pre herečku v hlavnej úlohe.

16. jún od 16:00 hod. – RODINNÁ NEDEĽA
Luis a ufóni – Animovaný Nemecko/Luxem­bursko/Dánsko 2018 90 min. MP. Réžia: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein, Sean McCormack. Slušný scenár a podarená animácia vo filme primárne určenom pre malého diváka. Zápletku a humorné scény vytvárajú tri príšerky z vesmíru – Mog, Nag a Wabo a ich pozemský kamarát Luis, ktorého otec ufológ mal pravdu. Existujú!

20. jún od 19:00 hod. – ŠTVRTKOVÉ KINO
Komúna – Dráma/komédia Dánsko/Švédsko/Ho­landsko 2016 111 min. MP15. Réžia: Thomas Vinterberg. Režisér zasadil dej filmu do polovice 70. rokov, do prostredia akademického spoločenstva na predmestí Kodane. Hrdinami filmu sú architekt Erik, jeho manželka – televízna hlásateľka Anna a ich dcéra Freja. Po tom, čo sa dozvedia že zdedili veľkú vilu, začnú uskutočňovať svoj sen o autentickej komúne plnej vzájomnosti a radovánok. Idea láskyplného a rodinného spoločenstva pod strechou Erikovho domu sa však začne rozpadávať, keď sa do domu prisťahuje jeho milenka. Prežije ideál stretnutie s realitou?

27. jún po zotmení LETNÉ KINO NA HVEZDÁRNI

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie