Marek Šebeňa Hokej

Juniori HKM mali prvé body na dosah

Sériu domácich zápasov zahájili juniori HKM 98 mládeže Rožňava proti Gelnici. Po dvoch vyrovnaných tretinách ešte držali tesné vedenie, ale v závere rozhodla kondička a z víťazstva sa nakoniec radovali skúsenejší hostia.

Dohrávkou druhého kola pokračovala vo štvrtok II. hokejová liga v kategórii dorast – juniori. Sabinov si s Bardejovom body už po druhýkrát bratsky podelil a Rožňava mala po sľubnom úvode nad Gelnicou prvé body na dosah. Slabinou oboch mužstiev bolo využívanie presiloviek z ktorých nepadol ani jeden gól.

Rozhodla záverečná tretina.

Juniori HKM rozbehli stretnutie proti Gelnici sľubne, keď v 15.min. otvoril skóre J. Benedik. Tesné vedenie mohol poistiť Lukáč, ale nastrelil len tyčku súperovej brány. V druhej tretine najprv Šubovič poistil jednogólové vedenie, ale hostia Keruňom a neskôr Hajdukom skóre zrovnali. V polovici tretiny padol z pohľadu domácich veľmi dôležitý gól, keď víťazné chúťky oživil Révay, ktorý po druhýkrát ujal domácich do vedenia. To najpodstatnejšie sa však odohralo v záverečnej časti hry. Po troch minútach Kolesár strelou od modrej čiary zrovnal skóre a o niekoľko minút neskôr šli hostia zásluhou Hajduka dokonca do vedenia. Domáci si zbytočne zaknihovali dve vylúčenia, ktoré ich donútili viac pozornosti venovať bráneniu a tak cenné minúty hrali v prospech hostí. Štyri minúty pred záverom však mali výhodu štvorminútovej presilovky a nádej na zrovnanie skóre stále žila. Kondične však za súperom zaostávali a sekundu pred koncom inkasovali piaty gól, keď pri vlastnom oslabení zavŕšil svoj hetrik hosťujúci Hajduk. Bardejov – Rožňava 8:2, Rožňava – Gelnica 3:5 (1:0, 2:2, 0:3), Sabinov – Bardejov 4:4

Text, foto, video: Karol Csobádi