Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  25 °C
Radka Deckerová Od Vás

Jedna z najväčších mliekarní v SR vyrába falošný syr

Bol som v minulosti predsedom predstavenstva v jednom z najväčšich poľnohospodárskych podnikov na Slovensku, kde sme vyrábali syr VOLOVEC™. Uviedol Martin Daňo.

VOLOVEC sa vyrába od rok 94–95 a bol niekoľko razy vyhodnotený ako VÝROBOK ROKA a tešil sa vysokej popularite.

Značku (http://www.volovec.sk/trademark) a technologické postupy získal iný vlastník (ktorého zastupujem) a syr sa vyrábal v malom množstve pre vybraných klientov a pripravoval sa vstup investora, ktorý mal SYR distribuovať po celej Európe. Pokračuje Daňo.

Počas posledných 7 rokov bol útlm, lebo sa vyrábalo menej a väčšinou išiel len malým odberateľom, preto bolo o zn. VOLOVEC menej počuť.

Tento útlm si všimla gigantická spoločnosť MILK-AGRO sro http://www2.milkagro.sk/profil – je to obrovský podnik (miliardový) so stovkami predajní po celom slovensku a začal uvedený syr bez nášho súhlasu vyrábať a predávať.

Chceli využiť svoje postavenie a moc a využiť dobré meno, aký náš výrobok mal a na našom mene si postavila celý výrobný program so syrmi http://www2.milkagro.sk/syry (vid zrejúce a tavené syry)

Hlavne keď vidím náš syr v kategórii TAVENÉ SYRY je to úplná degradácia dobrého mena, lebo tavený syr je syr robený z odpadu.

Konanie MILK AGRO sro je rovnaké ako keby Vy ste dnes rozhodli vyrábať autá a nazvete ich MERCEDES a budete profitovať na ich povesti – je to nemožné!

Preto súčasný VOLOVEC na trhu je falsifikát, ktorý vedome distribuujú všetky predajné siete ako je MILK-AGRO a pravdepodobne aj TESCO, KAUFLAND, BILLA atď…atď…

Čo bude nasledovať? Trestné oznámenie, žaloba o náhradu škody, možno zastavenie výroby a podobne… minimálna škoda čo tu vznikla je určite 3 – 5 miliónov EUR.

Tiež hrozí, že ľudia môžu prísť o prácu, pokiaľ sa nezjedná náprava…uzavrel pre náš portál Martin DAŇO.

syr_volovec
1
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.