Peter Simon Správy

Je medzi nimi aj to vaše? Toto je 10 najčastejších priezvisk v Rožňave!

O jedno priezvisko sa v našom neveľkom meste delí často hneď viacero rodín. Z mesta sa nám podarilo získať zaujímavé informácie týkajúce sa práve tejto témy. Toto je 10 najčastejších priezvisk v Rožňave!

Ilustračný obrázok k článku Je medzi nimi aj to vaše? Toto je 10 najčastejších priezvisk v Rožňave!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Okrem krstného mena, teda toho, ktoré nám vyberú rodičia, chodíme po svete ešte a akýmsi puncom našich predkov, priezviskom. V ani nie v osemnásťtisícovom mestečku, akým je to naše, sa nezriedka stane, že jedno priezvisko má celé množstvo nositeľov, ktorí pritom vôbec nemusia byť príbuzní.

Aké priezvisko vládne rebríčku najfrekventova­nejších v Rožňave sme zisťovali na evidencii obyvateľov mesta Rožňava.

Podľa Andrei Klenovskej je to priezvisko Kováč (376). „Druhým najčastejším priezviskom v meste je Horváth s počtom 277 a trojicu uzatvára Rézmüves s počtom nositeľov 275,“ informovala Klenovská.

Do prvej päťky sa ešte vmestili nositelia priezviska Tóth (248) a Ferko (233).

Ďalej sú to priezviská Boldi (222), Szabó (203), Krištof (194), Farkaš (186) a desiatku uzatvára priezvisko Kerekeš (163).

Ku dnešnému dňu, teda 16. január 2020 má Rožňava presne 17 917 obyvateľov. Z toho prevláda ženské pohlavie v počte 9 430 a mužov je v meste 8 487. Od nového roka do dnešného dňa sa zaznamenal celkový prírastok v našom meste 20 občanov a úbytok spolu 8 občanov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie