Peter Simon Rôzne

Jarné prázdniny klopú na dvere: Pozrite si ponuku Domu tradičnej kultúry Gemera

Gemerské osvetové stredisko aj tomto roku prichádza s ponukou, ktorou hravo, ale aj poučne vyplní voľné chvíle prázdninujúcich detí. Tvorivé dielne v Dome tradičnej kultúry Gemera sa tešia veľkému úspechu a záujmu návštevníkov.

Ilustračný obrázok k článku Jarné prázdniny klopú na dvere: Pozrite si ponuku Domu tradičnej kultúry Gemera
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

„V priebehu roka ponúkame program školským zariadeniam, no teraz chceme dať príležitosť deťom spolu s rodičmi, či starými rodičmi aby sa prišli zabaviť, ale aj niečo užitočné naučiť. Počas jarných prázdnin v termíne od 26. februára do 2. marca 2018 ponúkame možnosť vyskúšať si tradičné remeselné techniky. V textilnej dielni budeme od pondelka do piatku tkať na krosienkach, vyrábať handrové bábiky, voskové kvietky a z nich pierka, sponky, čelenky, ale aj tkaničky, pletence, náramky, či maľovať tradičné ornamenty na textil. V hrnčiarskej dielni si tiež každý deň môžete z hliny vyrobiť čosi iné: jarného vtáčika, kvetinový svietnik, mačiatko, veniec z kvietkov, domček. Radi privítame každého, koho táto ponuka zaujme,“ pozýva Helena Novotná, riaditeľka Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Ako dodala, výnimočne len v stredu (28. 2.) bude možnosť sa v gastronomickej dielni naučiť pripravovať pôstne jedlo s folklórnou skupinou Hrabina s Nižnej Slanej. Kino Apollo tiež prispôsobilo svoj program a vo štvrtok (1. 3.) ponúka prázdninové kino so začiatkom o 16:00 hodine.

Organizátori však žiadajú, aby rodičia pre deti mladšie ako 9 rokov zabezpečili dospelý doprovod. Na druhej strane, aby sa dospelí nenudili, taktiež si môžu vyrobiť predmety, rovnako ako ich deti. Dielne budú prebiehať v dvojhodinových blokoch v časoch od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 15:00 hod.

Vo vstupnom poplatku je zahrnutý použitý materiál, práca lektora a pitný režim. V hrnčiarskej dielni bude možnosť nechať výrobky na výpal. Počet účastníkov v dielňach je limitovaný, ak si chcete zabezpečiť miesto, ohláste sa vopred telefonicky alebo mailom. Program je pestrý, takže je z čoho vyberať. Nie je nič príjemnejšie, ako stráviť prázdniny v tvorivých dielňach a priniesť si domov ten najkrajší vlastnoručne vyrobený predmet.

O informácie môžete požiadať aj na kleinova@gos.sk, alebo telefonicky na 0905 919 431.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie