Krimi

Ivan (35) a Kristián (18) z nášho okresu majú problém: Obvinenie kvôli drogám!

Podľa policajnej správy si muži zákona zobrali mužov z nášho okresu na mušku už v máji. Toto je výsledok.

Ilustračný obrázok k článku Ivan (35) a Kristián (18) z nášho okresu majú problém: Obvinenie kvôli drogám!
Zdroj: TASR

Ako informovala v policajnej správe košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, muži zákona vykonali minulý týždeň 3 domové prehliadky a 1 prehliadku iných priestorov, a to motorového vozidla, v obciach Štítnik a Slavošovce, pri ktorých zadržali 2 podozrivé osoby.

„Pri prehliadkach bolo zaistených viacero stôp, podľa predbežného vyjadrenia kriminalisticko – expertízneho ústavu išlo o sušený rastlinný materiál, ktorý vykazoval znaky rastliny Cannabis, ktoré môžu ovplyvniť psychiku užívateľa,“ uviedla hovorkyňa.

„Priebežne vykonávanými úkonmi bolo zistené, že jeden z dvojice mužov, 35-ročný Ivan, si minimálne od novembra minulého roku na rôznych miestach rožňavského okresu zadovažoval marihuanu, ktorú uskladňoval v osobnom motorovom vozidle, ale aj v jednom z bytov v obci Slavošovce, a potom túto omamnú a psychotropnú látku ďalej predával alebo sprostredkovával jej predaj prostredníctvom 18-ročného Kristiána, ktorý ju uskladňoval v jednom z obytných domov v obci Štítnik, a následne ďalej distribuoval medzi odberateľov, najmä v obciach Štítnik a Slavošovce,“ spresnila Ivanová.

Ako na záver doplnila, oboch mužov, 35-ročného Ivana aj 18-ročného Kristiána, rožňavský policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného formou spolupáchateľstva, a zároveň spracoval podnet na ich vzatie do väzby. „V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov,“ informuje hovorkyňa polície.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie