Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  22 °C
Martin Károly Krimi

Hromadná bitka v osade: S palicami sa mlátilo až 600 ľudí

Policajné hliadky nad osadou ostali v riadnom šoku. Naskytol sa im nevídaný obraz. V sebe bolo niekoľko stovák osadníkov a mlátili sa hlava nehlava. Okamžite žiadali o posily. Čo bitku vyprovokovalo?

Ilustračný obrázok k článku Hromadná bitka v osade: S palicami sa mlátilo až 600 ľudí
Zdroj: TASR

K bitke došlo na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou. „Na ulici za bytovkami a domami sa nachádzalo 500 až 600 miestnych obyvateľov, ktorí sa bili s palicami a rôznymi predmetmi,“" informuje policajný hovorca Alexander Szabó o prvom pozorovaní policajnej hliadky. Tí okmažite žiadali o posily.

Posily nutné!

"Hliadky zostali na ceste nad osadou, odkiaľ situáciu monitorovali a čakali na príchod posíl. Zakrátko na miesto dorazili ďalšie hliadky, celkom zasahovalo 18 policajtov, okrem policajtov OR PZ v Košiciach-okolie aj policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ v Košiciach (PMJ-čkári), psovod so služobným psom a dvojčlenná hliadka mestskej polície, informuje ďalej hovorca.

Začalo to malou bitkou

Polícii sa podľa hovorcu po chvíli podarilo dav ukľudniť a vyťažovaním osôb na mieste zistiť dôvod bitiek a výtržností. Tie mali podľa mužov zákona spustiť traja miestni obyvatelia, ktorí vnikli na oplotený pozemok drevenej chatrče, kde následne fyzicky napadli dvoch mužov vo veku 29 a 42 r. a 29-ročnú ženu.

Jeden z páchateľov lopatou, ktorú doniesol so sebou, mladšieho z mužov viackrát udrel do hlavy a tváre. Ďalší kumpán ho železnou tyčou udieral po rukách a chrbte a tretí útočník ho niekoľkokrát kopol. Následne sotili aj do staršieho ktorý spadol na zem. Aj do neho ako aj poškodenej ženy udierali palicou a drevenou doskou,“ opisuje brutálnu bitku Szabó.

Padli prvé mená obvinených

Policajti na základe získaných informácií zadržali a na osobnej slobode obmedzili tri podozrivé osoby. Vyšetrovateľ PZ následne po vykonaní procesných úkonov z prečinu porušovania domovej slobody obvinil Jozefa (44) a jeho dvoch synov Jozefa (24) a Jaroslava (23), ktorý sa aj po predchádzajúcej výzve, aby upustil od konania, pokúšal z miesta ujsť. Všetci traja skončili v cele policajného zaistenia a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

„Policajti súčasne vykonávajú ďalšie úkony s cieľom zistiť ďalších aktérov uvedenej bitky za účelom vyvodenia trestnej, či inej zodpovednosti za protiprávne konanie,“ informuje na záver krajský policajný hovorca. Incident sa odohral v pondelok 1. septembra.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk