Peter Simon Správy

Horúčavy zasiahli aj naše mesto: Ako proti nej bojujú Rožňavčania?

Horúčavy nám ešte stále dávajú zabrať. Nami opýtaní Rožňavčania prezradili, ako proti nej bojujú.

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy zasiahli aj naše mesto: Ako proti nej bojujú Rožňavčania?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

S vysokými teplotami bojujú v týchto dňoch aj ľudia v našom meste. Oslovili sme aj zmrzlinárov a obyvateľov Rožňavy. Aké studené pochúťky letia v našom meste a ako Rožňavčania znášajú vysoké teploty?

Pitný režim

Mnohí ľudia, ktorí prechádzajú centrom nášho mesta, vyhľadávajú v tomto horúcom počasí doslova každý kúsok tieňa, aby sa čo najviac chránili pred páliacim slnkom. Na námestí je to ešte horšie, keďže teplo sála aj z asfaltu. Chládok nachádzajú aj pod stromami s lavičkami, ktoré lemujú okolie strážnej veže. Tí, ktorí pri sebe nemajú fľašu vody sa majú možnosť napiť sa z pristavenej cisterny, ktorú zadovažuje mesto v spolupráci s vodármi. Voda sa tam pravidelne vymieňa.

„Tá cisterna je dobrým krokom. Cez námestie prechádza veľa ľudí a veľa sa z nich pri nej aj zastaví a osvieži sa. Sedím tu približne 15 minút a boli tu asi desiati. Počúvala som v správach, že v tieto dni má byť naozaj teplo. Dbám o pitný režim a hodila som si na hlavu aj klobúk,“ povedala pri posedení Majka.

Zmrzlinári sa tešia

Príjemným osviežením v tomto teple je aj zmrzlina. V centre mesta nájdeme hneď viacero prevádzok, ktoré ju ponúkajú. „V teple idú na dračku jednoznačne ovocné a tie kyslejšie,“ spresnil jeden z predajcov.

Zatiahnuté žalúzie, či ľad pred ventilátorom

Obyvatelia mesta nám aj prezradili niekoľko tipov, ktoré využívajú v boji s teplom. Tomáš si na internete vyhľadal niekoľko spôsobov a využíva ich vraj naozaj pomáhajú. „Našiel som si na nete niekoľko rád a pravidelne ich v horúce dni využívam. Počas dňa mám zatvorené okná a zatiahnuté žalúzie. Okná otváram iba ak prší alebo po západe slnka. Takto sa vyhnem prehriatu bytu. Následne keď spím, tak si večer urobím menší prievan. Prúdenie vzduchu pomôže. Raz som skúsil dať pred malý stolový ventilátor tanier s ľadovými kockami, ktoré som si urobil a čuduj sa svete pomohlo to,“ povedal niekoľko tipov Tomáš.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie