HLASUJTE: Ako sa vám páčili Rožňavské Vianoce 2017 a oslavy Nového roka?

Najkrajšie sviatky ako aj vítanie Nového roka sú za nami. Čo všetko so sebou priniesli a ako sa páčili Rožňavčanom? Zahlasujte!

Peter Simon

Rožňavské Vianoce odštartovali presne začiatkom decembra. Vtedy sa naše mesto odelo do vianočného šatu. Presvedčil sa o tom každý, kto navštívil centrum mesta. Pred budovou OKC prebiehalo premiérovo slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka a ostatných ozdôb. Na podujatie sa prišli pozrieť desiatky detí s rodičmi. Zdarma sa podával čaj a okrem príhovoru primátora mesta, Pavla Burdigu prebiehal aj kultúrny program.

Vianoce pokračovali aj 6. decembra príchodom Mikuláša. Ten tohtoročný sa zapísal aj do knihy rekordov. Centrum mesta zaplnili deti. Stovky malých Rožňavčanov čakalo totiž na príchod obľúbeného Mikuláša. Ten sa svojej činnosti venuje už viac ako 42 rokov. V stredu, 6. decembra 2017 to na Námestí baníkov v Rožňave praskalo vo švíkoch. Centrum mesta zaplnili deti. Nedočkavé, radostné, sprevádzané predvianočnou atmosférou. Stovky malých Rožňavčanov čakalo totiž na príchod obľúbeného Mikuláša. Ten tak potešil najmenších, tí starší si zaspomínali, keďže náš rožňavský Mikuláš sa svojej činnosti venuje už viac ako 42 rokov a dostalo sa mu pocty. Je zapísaný v Knihe slovenských rekordov.

Predvianočnú atmosféru umocňovali aj tradičné Vianočné trhy. Na trhoch, ako už tradične, našiel každý to svoje. Tovar ponúkalo niekoľko desiatok stánkov, ktoré boli rozložené po celom rožňavskom námestí. Od remeselníckych výrobkov, až po medovníky, či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť ste sa mohli na tú pravú vianočnú atmosféru.

Pozrite si krásu vysvietenej večernej Rožňavy v predvianočnom čase v priloženej fotogalérii!

Staronovou akciou bol aj adventný koncert. Najkrajšie sviatky v roku – Vianoce občania nášho mesta vítali aj nádherným a dojemným adventným koncertom. Ten tohtoročný sa konal 14. decembra 2017 v evanjelickom kostole.

No a na záver sme si mohli v meste vychutnať aj oslavu Silvestra a príchod Nového roku. Námestie baníkov v Rožňave lemovali stovky obyvateľov mesta, aby spoločne privítali príchod Nového roku. Ten sprevádzal viac ako desaťminútový ohňostroj. Pozrite si fotky a video! Posledný deň roku 2017 tak už tradične patril oslavám. Na Rožňavčanmi zaplnenom námestí to proste žilo.

Ako sa vám páčili Rožňavské Vianoce 2017 a oslavy Nového roka?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame