Šport

Henrieta Farkašová z Rožňavy má tretie zlato: Sen o piatich zlatých pokračuje

V superkombinácii medzi zrakovo postihnutými ženami vybojovali Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou už svoje tretie zlato.

Ilustračný obrázok k článku Henrieta Farkašová z Rožňavy má tretie zlato: Sen o piatich zlatých pokračuje
Zdroj: TASR

Slovensko získalo v utorok na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu dve zlaté medaily. V superkombinácii medzi zrakovo postihnutými ženami vybojovali Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou už svoje tretie zlato, v rovnakej disciplíne sa Miroslav Haraus s Marošom Hudíkom tešili na svahu v Čongsone z premiérového triumfu. Farkašová predtým zvíťazila aj v zjazde a super-G a spolu s medailami z Vancouveru a zo Soči má na svojom konte už osem zlatých kovov.

Farkašová v utorok zvíťazila napriek chybe v slalome. „Zdramatizovala som to, skoro mi srdce vyskočilo z hrude. Prišiel záklon, to sa mi stáva a musím sa toho vyvarovať. Ale dnes som zabojovala, ustála som to a som šťastná, že sme napokon vyhrali. Sen o piatich zlatých stále pokračuje,“ povedala Farkašová a vyjadrila sa aj ku zvyšným dvom disciplínam, ktorých termíny organizátori dnes už druhýkrát prehadzovali.

„Ja to nevnímam ako prekážku, ale ako fakt. Počasie často ovplyvňuje pri lyžovaní zmenu disciplín a práve túto sezónu sme mali dosť divokú. Musíme iba flexibilne reagovať na aktuálne podmienky a čo najlepšie sa pripraviť na tú zmenu. Bude to fyzicky náročnejšie, ale absolvovali sme aj v minulosti viac pretekov po sebe. Takže sa musíme nastaviť na to, že pretekáme zajtra a podať čo najlepší výkon,“ doplnila.

Po prvej časti mužskej superkombinácie boli na 2. mieste Jakub Krako s Branislavom Brozmanom, no po prejazde cieľom v slalome ich diskvalifikovali. Marek Kubačka s Máriou Zaťovičovou preteky nedokončili.

V rovnakej disciplíne medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami obsadila Petra Smaržová 6. miesto so stratou 9,23 sekundy na víťaznú Kanaďanku Mollie Jepsenovú. „Super G bola taká moja klasická jazda – pekne, ale pomaly. Slalom bol už lepší, ale veľa som stratila v Super G a tým slalomom som to už nestačila dobehnúť. Bola som hlavne spokojná s tým, že sa mi podarilo dokončiť preteky na rozdiel od Super G pred dvoma dňami. Od zajtra sú na programe točivé disciplíny, ktoré sú už viac moje ako rýchlostné,“ uviedla Smaržová.

Výsledky – ženy

Zrakovo znevýhodnené:

  • 1. Henrieta Farkašová, n. Natália Šubrtová (SR) 2:27.72 min.
  • 2. Menna Fitzpatricková, n. Jennifer Kehoeová (V.Brit.) + 1,28 s.
  • 3. Melissa Perrineová, n. Christian Geiger (Austr.) +3,10.

Telesne znevýhodnené stojace:

  • 1. Millie Jepsenová (Kan.) 2:32,70 min.
  • 6. Petra Smaržová (SR) +9,23 s.

Výsledky – muži

Zrakovo znevýhodnení:

  • 1. Miroslav Haraus/n. Maroš Hudík (SR) 2:14,22 min.
  • 2. Yon Santacana Maiztegui /n. Miguel Galindo Garces (Šp.) +0,91 s.
  • 3. Valerij Redkozubov /n. Jevgenij Gerojev +2,88.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie