Radka Deckerová Futbal

Futbalistom Rožnavy sa nedarilo: Prehra s posledným mužstvom v tabuľke!

V nedeľu odohrali futbalisti Rožňavy svoj už 12. majstrovský zápas. Cestovali ku tabuľkovo poslednému súperovi do Sokolian.

Ilustračný obrázok k článku Futbalistom Rožnavy sa nedarilo: Prehra s posledným mužstvom v tabuľke!

Futbalisti išli na zápas s jediným úmyslom a to zobrať body u súpera. Motivácia v kabíne ako aj na rozcvičke bola veľmi dobrá a nasvedčovala tomu, že hráči Rožňavy budú v zápase úspešní. Prvotný tlak v zápase ako aj množstvo šancí sa podarilo zúžitkovať v 17. minúte kedy skóroval Figúr. Od toho momentu sa už rožňavčanom darilo hrať už len po šestnátsku. Do polčasu futbalisti dostali dva góly z kopačiek hráčov zo Sokolian a druhý polčas začínal so stavom 2:1. Druhý polčas sa hráči Rožňavy zo všetkých síl snažili o zvrat zápasu, no nepodarilo sa im to. Zlyhávali vo finálnej prihrávke i v koncovke.

FK TATRA Sokoľany – SP MFK Rožňava 2:1 (2:1)
Góly: Rybár, Žiga – Figúr

Najbližšie dve kolá odohrajú hráči Rožňavy na domácej pôde. V prvom zápase budú hostiť Veľký Horeš a v druhom zápase nastúpia proti Kráľovskému Chlmcu.

Sokoľany - Rožňava 2:1