FOTO z miesta nehody: Muž zrážku s autom neprežil

Tragická nehoda pri Rožňave. Muž zrážku s autom neprežil.

Aktualizované Peter Simon

V nedeľu 10.12 sme vás informovali o zrážke auta s chodcom, ktorá skončila tragicky. Záchranári už len konštatovali smrť muža.

Teraz polícia informovala o okolnostiach tejto tragickej udalosti, pri ktorej prišiel o život chodec.

Ako uviedla hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová, v nedeľu (10.12.2017) o 16:10 hod. došlo v Rožňavskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život chodec.

„Podľa doterajších zistení vodič (44) z Rožňavy viedol vozidlo zn. VW Passat po ceste I/16 v katastri mesta Rožňava smerom od Brzotína, pričom za doposiaľ presne nezistených okolností došlo na priechode pre chodcov k zrážke s chodcom (55) z Rožňavy. Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ hovorí Mésarová.

Podľa jej slov bol bodič podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „U nebohého chodca bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Na vozidle vznikla škoda cca 2 000 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ doplnila hovorkyňa polície.

Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody. „Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý do 19:20 hod., pričom dopravu riadili policajné hliadky,“ povedala Jana Mésarová.

Výzva polície

Polícia vyzýva vodičov v súvislosti s nepriaznivými poveternostnými podmienkami, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky, zbytočne nehazardovali a neriskovali predbiehaní, znížili rýchlosť a zvýšili vzdialenosť medzi vozidlami. „Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období! Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Polícia apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste,“ povedala hovorkyna polície, Jana Mésarová.

Použitie reflexných prvkov prispieva k bezpečnosti a znižuje riziko stretu vozidla s chodcom.

„Na cestách je vyčlenený maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom. Všetci však musíte prispieť k bezpečnosti a správať sa na cestách zodpovedne. Situácia na všetkých cestných ťahoch v Košickom kraji je monitorovaná a pravidelne vyhodnocovaná príslušníkmi Policajného zboru,“ dodala na záver hovorkyňa.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame