Peter Simon Správy

FOTO z Dediniek a okolia: Tieto jesenné zábery vám vylepšia deň

Pripravili sme vám opäť ďalšiu lahôdku v podobe krásnych jesenných záberov. Tentoraz pochádzajú z malebnej obce Dedinky a blízkeho okolia, ktoré špeciálne predstavovať netreba.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z Dediniek a okolia: Tieto jesenné zábery vám vylepšia deň
20
Galéria

Jeseň je snáď najkrajším obdobím na výlety do prírody. Pravidelne Vám prinášame tipy na výlety do okolitých obcí, jedna si však zaslúži väčšiu pozornosť. Obec Dedinky.

Dedinky a priľahlá vodná nádrž Palcmanská Maša patria bez pochýb k najvyhľadáva­nejším miestam v našom okolí. Niet divu, pobyt v lone nádhernej prírody láka každoročne množstvo turistov.

Na brehoch Palcmanskej Maše vyrástli ubytovacie, športové a rekreačné zariadenia, ktoré sú každoročne veľmi vyhľadávané. Palcmanská Maša je zároveň najväčšia vodná plocha v Slovenskom raji.

Fotky nájdete v našej galérii ;)

Pre turistov sa konajú pravidelné výstupy na Gačovskú skalu, ktoré vedú po trase Zemjarská roklina – Geravy – Gačovská skala – Dedinky. Z Gačovskej skaly sa možno pokochať výhľadom na Nízke a Vysoké Tatry.

Príroda sa s okolím Dediniek poriadne vyhrala. Dôkazom toho sú aj úchvatné fotky. Farby ohúria aj vás. Okrem spomínanej obce sa cez fotky prenesiete na Geravy, ale aj do Stratenskej píly. Nechýba ani záber na končiare Vysokých Tatier.

Foto: ilustračné

Obrazom: Úžasné zábery z jesenných Dediniek
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie