Peter Simon Správy

FOTO, VIDEO: Korunovácia Sisi pritiahla do Betliara množstvo divákov

Korunováciu rakúskeho cisárskeho páru Františka Jozefa I. a Alžbety za uhorského kráľa a kráľovnú z roku 1867 zažili stovky návštevníkov Múzea Betliar. Prečítajte si, čo nám prezradil riaditeľ múzea a samotná dvojníčka Sisi.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, VIDEO: Korunovácia Sisi pritiahla do Betliara množstvo divákov
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukcia korunovácie so slávnostným sprievodom patrila v sobotu 22. augusta 2015 k hlavným sprievodným podujatiam k prebiehajúcej výstave Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách.

Samotný program múzea zahŕňal aj remeselnícky jarmok či sokoliarske vystúpenia. Návštevníci tak mohli počas celého slnečného dňa zažiť zaujímavý a nevšedný zážitok. V podvečerných hodinách sa konala počas prehliadky kaštieľa aj audiencia u kráľovnej.

V úlohe Alžbety, známej pod menom Sisi, sa ešte raz predstavila jej dvojníčka Erika Došeková.

„Celý deň začal samozrejme prípravami. Následne sa konala generálka a potom som sa stihla prezliecť do šiať a šli sme naostro. Veľký počet prítomných mi už nerobil problém. Už ma ten dav nevystrašil. Zvykla som si na to počas mojich vystúpení tu v Betliari. Celú udalosť vnímam ako obrovskú skúsenosť do života. Naučila som sa komunikovať z ľudmi,“ uviedla pre náš web dvojníčka Sisi Erika Došeková.

Podľa slov riaditeľa múzea Júliusa Barcziho celá príprava na sobotňajšiu udalosť vrcholila už minulý týždeň. Dôležitým faktorom príprav bolo aj vytvorenie kulís, kde sa celá korunovácia odohrávala. Namaloval sa aj oltár, ktorý sa podľa riaditeľa vydaril a veľmi dôležité boli aj korunovačné klenoty, ktoré sa pri tejto príležitosti zhotovili. „Vďaka veľkému záujmu zo strany návštevníkov o výstavu sa ju posnažíme predĺžiť. No budeme musieť rokovať s múzeami, ktoré nám zapožičali materiály. Touto korunováciou sa ukončili podujatia, ktoré zahŕňali prítomnosť dvojníčky Sisi, ale ešte pripravujeme nejaké podujatia v rámci danej výstavy,“uviedol pre náš web riaditeľ múzea v Betliari Július Barczi.

Ako dodal, od otvorenia si výstavu pozrelo viac ako 25 000 zvedavcov. „Predpokladám, že na korunováciu sa v sobotu prišlo pozrieť približne 2 000 ľudí, čo nás nesmierne teší,“ dodáva Barczi.

Pozrite si v našej galérii fotky a vidoezostrih z korunovácie kráľovnej Alžbety!

Zdroj: Tasr/Dnes24.sk

Korunovácia kráľovnej Alžbety - videozostrih
1
Galéria
Korunovácia kráľovnej Alžbety obrazom
29
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie