Peter Simon Správy Video

FOTO a VIDEO z nášho mesta: V Rožňave napadala prvá nádielka snehu

Metropolu horného Gemera navštívila Perinbaba. V Rožňave napadala prvá nádielka snehu. Do ulíc sme sa vybrali aj s objektívom. Okrem toho na fotkách a videu nájdete aj zasneženú Súľovú :)

Zdroj: Dnes24.sk

Naše mesto dostalo zimný nádych. V Rožňave napadala prvá snehová nádielka. Sneženie metropolu horného Gemera zasiahlo už v nedeľu v noci a dnes ráno obyvatelia odchádzali do škôl či roboty za sprievodu pohľadov na výjavy, ktoré zabezpečila Perinbaba.

Pozrite si prchavú krásu prvého snehu na záberoch. Vo fotogalérii nájdete aj zábery z mrazivej Súľovej.

Rožňavčania sa zobudili do bieleho rána. Cesty boli zasnežené a šmykľavé. Sneh sa udržal aj na zaparkovaných autách. Vodiči ráno museli vytiahnuť metličky, takže dobre známa zimná ranná rutina už začala. To, ako dlho sa sneh udrží, však známe nie je. Podľa prognóz meteorológov prichádza oteplenie.

Pozor však na poľadovicu. Podľa SHMÚ sa dnes (3. decembra 2018) v okrese Rožňava ojedinele očakáva intenzívna tvorba poľadovice. Preto meteorológovia vydali druhý stupeň výstrahy.

Iná situácia je na neďalekej Súľovej, tam už musia vodiči rátať s poriadne zasneženou vozovkou a aj chladom. Okolitá príroda je ako z Mrázika. Počas našej víkendovej návštevy bolo na známom kopci pri Rožňave –7,5 °C.

Obrazom: Prvý sneh v Rožňave a zasnežená Súľová
34
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie