Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Peter Simon Kultúra

FOTO a VIDEO: Rožňavské divadlo odohralo stú reprízu predstavenia 39 stupňov

Na slávnostnej udalosti nechýbala torta, vystúpenie známych hudobníkov ani prípitok, či gratulácie.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Rožňavské divadlo odohralo stú reprízu predstavenia 39 stupňov
30
Galéria

Diváci a priaznivci mestského divadla ACTORES Rožňava si prišli v utorok, 29. mája 2018 od 19:00 hod. vychutnať po stýkrát fantastické predstavenie pod názvom 39 stupňov. Tento broadwayský hit ocenený cenou Laurenca Oliviera a Tony Awards zahrali herci na jednotku. Hra je zvláštna tým, že sa v nej vyskytuje tridsať postáv a len štyria herci. V hre sa objavili – Róbert Kobezda, Attila Bocsárszky, Patrícia Stehelová a Samuel Borsík.

Spomínané divadelné predstavenie malo svoju premiéru pred necelými štyrmi rokmi, presne 19. októbra 2014. Za túto dobu herci odohrali presne sto repríz.

Torta, koncert aj gratulácie

Stá repríza bola podľa herca Róberta Kobezdu spoločenským stretnutím s divákmi, pozvanými hosťami, priateľmi, partnermi a sponzormi divadla. Je to taká forma poďakovania za neustálu priazeň. Po predstavení prišla na rad slávnostná udalosť, kde si diváci mohli vychutnať koncert v podaní hudobníkov, Mareka Lacka a Tomiho Sučíka, finalistov Hlas Česko-Slovenska. Samozrejme nechýbala krásna torta, prípitok a gratulácie. Všetko dobré divadlu poprial aj zástupca primátora, Dionýz Kemény.

„Je to vynikajúca inscenácia a po prezretí textu sme sa pred štyrmi rokmi rozhodli, že sa to oplatí doniesť sem do Rožňavy. Vybavili sme autorské práva a začali hrať. Dnes to bolo ďalšie výborné predstavenie. Proste sme si to užívali. Ja som bol pri zrode tejto inscenácie, to znamená pri zrode postavy Richarda Hannaya na našom javisku. Na to, že je to stá repríza, prišlo veľa ľudí. Mám od niektorých odozvu, že túto hru videli aj trikrát a stále sa im páčila rovnako,“ povedal herec Róbert Kobezda.

Neboli na vlas rovnaké

Ako doplnil herec, tak ako dieťa, tak sa vyvíja aj inscenácia a 39 stupňov nie je výnimkou. „Hra prechádza vývojom. Je to vlastne tak, že si to predstavenie vytvára divák. Sledujeme jeho redakcie. Hru sme trošku zmodernizovali. Hrať neustále to isté je aj pre nás hercov také monotónne. Preto sa hra obohatila o nové vsuvky, a aj tým bola vlastne tá stá repríza iná, ako tá premiéra,“ prezradil pre náš web Kobezda.

39 stupňov sa bude hrávať aj naďalej

„Som rada, že sme sa k tomuto vlastne dopracovali. 39 stupňov sme odohrali po celom Slovensku ale aj na festivaloch v Českej republike a Srbsku, a mali sme naozaj všade veľký úspech. Toto slávnostné podujatie sme pripravili hlavne pre tých, ktorí pomáhali divadlu a akokoľvek pridali ruku k dielu od zrodu nášho divadla. Chceli sme zároveň dať vedieť divákom, že aj naše divadlo môže dosiahnuť vyššie čísla v reprízovosti, a ešte sa to nekončí. 39 stupňov sa bude hrávať aj naďalej,“ uviedla riaditeľka divadla a režisérka Tatiana Masníková.

Zdroj: Dnes24.sk
Obrazom: Slávnostná stá repríza predstavenia 39 stupňov v Rožňave
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk