Peter Simon Kultúra

FOTO a VIDEO: Premiéra nového muzikálu Čarodejnice, sála divadla vypredaná!

Mestské divadlo ACTORES Rožňava uvádza vo svojej jubilejnej 25. divadelnej sezóne Slovenskú premiéru muzikálu Čarodejnice. Pozrite si foto a video :)

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Premiéra nového muzikálu Čarodejnice, sála divadla vypredaná!
38
Galéria

Jedná sa o výpravný muzikál na motívy rovnomenného diela britského autora Roalda Dahla, najobľúbenejšieho autora detských kníh 20. storočia, podľa ktorých boli sfilmované aj hollywoodske filmové trháky. (Charlie a továreň na čokoládu, Fantastic Mr. Fox, Matilda, The Gremlins…)

V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažili scény, kde temer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto nebál. Predstavenie je vhodné pre všetkých divákov od 5 rokov,“ povedal herec a manažér divadla Actores, Róbert Kobezda.

Ako spresnil, hlavnou postavou je chlapec Jack, ktorému stará mama často rozprávala o zlých čarodejniciach – najväčších nepriateľkách detí. A čarodejnicou môže byť ktokoľvek, predavačka, upratovačka, teta z „telky“, suseda, ba i Vaša učiteľka… Akási zvláštna náhoda nastane v čase, keď sa obaja ubytujú v hoteli Magnificent, kam zároveň pricestujú dámy z Kráľovskej spoločnosti na ochranu detí pred týraním.

Hľadisko bolo vypredané. „My si to nesmierne vážime, že je o naše predstavenia taký záujem a tešíme sa, že aj dnes bolo toto naše rožňavské publikum také fantastické,“ doplnil pre náš web Kobezda.

O scenár a réžiu sa postarala Tatiana Masníková. Hudbu vytvoril známy Rožňavčan Ropko Šimko. Kostýmy: Tatiana Masníková, Ildikó Dudorová a Mikuláš Varga. Choreografia: Daniel Straka a scéna: Tatiana Masníková.

„Diváci uvideli výkony hercov: Samuel Borsík, Bibiána Švecová, Gabriela Gazdová, Attila Bocsárszky, Lilliana Beláková, Andrea Krestianová v alternácii Tatiana Galambošová, Didiana Šutaríková v alternácii Anna Kvašňovská a Róbert Kobezda,“ hovorí Kobezda.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Facebook

Hudbu skomponoval Šimko

Ako pre Rožňavu24 povedal, jednalo sa o jedenásť piesní. „Čo sa týka hudby, tak som sa to snažil postaviť do toho obdobia, v ktorom sa dej odohráva, trošku nech sú tam aj dychové nástroje, ale zas nechcel som to urobiť prvoplánovo a preto som sa snažil dať do hudby aj modernejšie prvky a snažil som sa v hudbe nechať aj taký svoj "šimkovský“ podpis. Scenár k hudbe, ktorý som dostal bol naozaj skvelý, ten napísala Taníčka Masníková. Ono je vždy najťažšie začať, no keď sa začne, tak to už ide," spresnil pre náš web známy hudobník Robo Šimko.

Tatiana Masníková o muzikáli

„Hlavným motívom muzikálu je poukázať na tých ľudí, ktorí nemajú vzťah k deťom, ktorí nemajú radi deti a zle sa k nim správajú, a my by sme veľmi chceli, aby boli deti na celom svete šťastné, aby bol pokoj, aby sa radovali a smiali, čiže som chcela poukázať na zlobu človeka, ktorá je v dnešnom svete obrovská, proste sme sa postavili na stranu všetkých detí. Knihu Čarodejnice som si prečítala, začala som písať scenár. Najťažšie na tomto muzikáli bolo asi všetko, autor nie je jednoduchý a ani téma nie. Veľmi ťažké bolo pre nás nájsť tú hranicu, aby sa dieťa nebálo, a aby sledovalo dej, počúvalo texty a zapájalo sa. Čiže najťažšie bolo nájsť tú hranicu, odkiaľ pokiaľ a čo si môžeme dovoliť,“ povedala na záver režisérka Tatiana Masníková.

Obrazom: Slovenská premiéra muzikálu Čarodejnice - divadlo Actores
38
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie