FOTKY, ktoré sa oplatí pozrieť: Betliarsky park v letnom šate

Príchod leta zacítili aj v Betliari. Príroda sa prebúdza a naberá na kráse. Betliarsky park je priam ako stvorený na relax, krásna prechádzka prírodou je v tomto ročnom období očarujúca.

Peter Simon

Dominantou obce Betliar v okrese Rožňava je nielen šľachtický kaštieľ z 15. storočia, ale i priľahlý rozsiahly prírodný park z 18. storočia, ktorý patrí k najcennejším a najzachovalejším na Slovensku.

Za zakladateľa parku sa považuje záhradný architekt Henrich Nebbien, ktorý podľa zachovalej urbárskej mapy z roku 1804 tam našiel park. Neskôr v roku 1823 navrhol a zrealizoval stavbu najväčšieho umelého vodopádu svojho druhu v slovenských parkoch Jozef Bergman. V druhej polovici 19. storočia bol park rozšírený.

Na záberoch môžete vidieť unikátny rímsky vodopád, kaštieľ ako ho nevídame na fotkách, ale taktiež aj park obklopený krásnou, do leta prebúdzajúcou sa prírodou, spolu s japonským mostíkom aj mnoho ďalšieho.

Pozrite si fotky z Betliara v našej galérii.

Betliarsky park, ktorý je súčasťou kaštieľa, je výnimočný tým, že bol budovaný ako anglický park. Jedinečný vodný systém, ktorý zahŕňa viacero jazierok, kaskád, potôčikov a vodopádov dotvára tú pravú atmosféru.

Zdroj: Dnes24.sk