Dobšinský kopec s novým traťovým rekordom. Zo Slovákov najlepší Igor Drotár

V novom fantastickom rekorde vyhral znova Simone Faggioli, ku ktorému sa na druhé miesto pretlačil jeho krajan, Fausto Bormolini.

Ilustračný obrázok k článku Dobšinský kopec s novým traťovým rekordom. Zo Slovákov najlepší Igor Drotár
Zdroj: Dnes24.sk

Od dnešného dňa má Dobšinský kopec traťový rekord na hodnote 2:20,682 s! Postaral sa o to „Dobšinátor“ Simone Faggioli, keď svoju Normu v druhej súťažnej jazde pretlačil do cieľa v úžasnom čase na hranici dvoch minút a dvadsiatich sekúnd! „Som šťastný, že sa mi to podarilo a nesklamal som očakávania divákov,“ smial sa od ucha k uchu šťastný Majster Európy.

Taliani ovládli Dobšinú

Je až neuveriteľné, ako tento ročník ovládli Taliani. Hneď za Faggiolim sa výborným časom 2:27,929 s na druhé miesto zaradil jeho krajan Fausto Bormolini, ktorý bol zároveň aj najrýchlejším pilotom na monopostoch. A akoby to nestačilo, tak na štvrtom mieste sa usadil nádejný Federico Liber s placatou Osellou. Jediný, kto sa dokázal medzi Talianov vklíniť bol nakoniec iba Čech Miloš Beneš, ktorý však zaostal za očakávaním, keď sa mu druhá jazda nevydarila a z tradičného druhého miesta klesol na tretie.

Drotár medzi plecháčmi prvý

Slovákov môže potešiť vynikajúca forma Igora Drotára, ktorý počas tohto víkendu nemal medzi „plecháčmi“ konkurenciu a jasne bol aj najlepším slovenským pilotom. Zaslúžene preto berie plný počet bodov do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, kde si upevnil vedenie a ide jasne za majstrovským titulom. Prešovčan skončil celkovo na 14. mieste.

Žiadna vážna havária

Zo všetkych 122 pretekárov, ktorí sa dnes postavili na štart 31. ročníka Dobšinského kopca v hlavnom preteku, nakoniec videlo cieľ 106 pilotov. Najdôležitejšie však je, že v duchu kampane za bezpečnosť na cestách sa ani na pretekoch v Dobšinej nestala žiadna vážna havária a nikto nebol zranený. A to je to najdôležitejšie, aby sme mohli konštatovať, že víkend sa v Dobšinej vydaril.

Zdroj: Tlačové stredisko DK

Zdroj: Dnes24.sk