Alexandra Kolínská Krimi

Došlo až na streľbu: Agresívny pes dohrýzol ženu, začal napádať aj policajtov a lekára

Kríženec rotvajlera s ovčiakom napadol svoju majiteľku. Agresívny pes sa pustil aj do polície a lekára. Muselo dôjsť až na streľbu z brokovnice!

Ilustračný obrázok k článku Došlo až na streľbu: Agresívny pes dohrýzol ženu, začal napádať aj policajtov a lekára
Zdroj: Dnes24.sk

V nedeľu o 21,30 hodine boli hliadky polície KR PZ Košice vyslané na Edisonovu ulicu v Košiciach Krásna, kde mal pes (kríženec rotvajlera s ovčiakom) napadnúť ženu. Policajné hliadky po príchode na miesto zistili, že pes napadol a pohrýzol svoju majiteľku na dvore. V tom čase sa napadnutá žena (44) nachádzala v dome.

Na dvor sa však policajti a pracovníci RZP nevedeli dostať, pretože pes bol veľmi agresívny a skákal na vstupnú bránu. Keď po chvíli pes odbehol za dom, tento moment využili, preliezli plot a cez otvorené okno vošli do domu, aby poskytli napadnutej žene prvú pomoc. Lekár záchrannej služby rozhodol, že ženu je potrebné okamžite previezť do nemocnice, pretože utrpela tržné rany na ruke, bruchu i nohe.

„Počas prevozu ženy k vozidlu záchrannej služby začal pes napádať policajtov i lekára. Vzhľadom na to, že bol bezprostredne ohrozený život a zdravie zakročujúcich policajtov, lekára i napadnutej ženy, bola voči psovi v zmysle zákona použitá služobná zbraň, ktorú policajti použili na zneškodnenie útočiaceho psa. Psa zneškodnili troma výstrelmi z brokovnice. Dôvod, prečo pes napadol ženu, nie je známy. Zneškodneného psa prevzala asanačná služba. Použitím zbrane nedošlo k zraneniu osôb a ani k inej škode na majetku,“ povedala hovorkyňa krajskej polície Jana Mesárová.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie