Správy

Dôležité INFO pre vodičov smerujúcich na Dobšinú: Uzávierky ciest, obchádzky aj parkovanie v kocke

Chystáte sa cez víkend smerom na Dobšinú? Čítajte dôležité informácie. Organizačný výbor pretekov upozorňuje na uzávierku cesty I/67, ďalšie dopravné obmedzenia a parkovanie!

Ilustračný obrázok k článku Dôležité INFO pre vodičov smerujúcich na Dobšinú: Uzávierky ciest, obchádzky aj parkovanie v kocke
1
Galéria

Ako informoval tlačový tajomník DK 2019 Ľuboš Kašický, v dobe konania pretekov na Dobšinskom kopci bude uzávierka štátnej cesty I/67 medzi Dobšinou a Dobšinským kopcom je úradne schválená po obidva dni t. j. 20. a 21.07.2019 v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod.

  • UZÁVIERKY – Snahou usporiadateľa bude v prípade priaznivého vývoja podujatia uvoľniť premávku na spomínanom úseku aj v skoršom termíne. Počas uzávierky budú pre vodičov, ktorí sa neplánujú zúčastniť pretekov, k dispozícii obchádzkové trasy – zobrazené na mape. Na hlavných prístupových komunikáciách v Gemerskej Polome, Štítniku, Pustom poli a na križovatke pri Hnilci (Knola) bude zabezpečený odklon dopravy usporiadateľskou službou v spolupráci s Políciou SR. Vodiči, ktorí budú odklonení na príslušnú obchádzkovú trasu, dostanú od usporiadateľa mapu, ktorá ich navedie na ich cieľové miesto. Vzhľadom na obmedzenú zaťažiteľnosť cesty medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom, spôsobenou poškodeným cestným telesom, môžu túto trasu použiť iba vozidlá s celkovou hmotnosťou do 3,5 t. Ostatné vozidlá musia využiť variantné riešenia.
  • DOPRAVNÉ OBMEDZENIA V DOBŠINEJ – Depo pretekárskych vozidiel bude na uliciach SNP, Nová a Námestie Tri ruže a bude riadne vyznačené zákazovými dopravnými značkami v čase od 19.07.2019 do 21.07.2019. Par­kovanie súkromných vozidiel divákov počas celého podujatia bude realizované usporiadateľom na vyhradených parkoviskách. Polícia SR bude monitorovať najmä Zimnú a Železničnú ulicu tak, aby boli priechodné a tým bol umožnený vjazd a výjazd vozidiel Dobšinčanov. Vodiči, ktorí nebudú rešpektovať dopravné značenie alebo pokyny usporiadateľov, ich vozidlá budú odtiahnuté do areálu Podniku služieb mesta Dobšiná.
  • PARKOVANIE POČAS PRETEKOV – Pre prichádzajúcich návštevníkov budú pripravené záchytné parkoviská. Zo smeru od Rožňavy to bude parkovisko areálu EUROBUS a jeho okolie. Zo smeru od Popradu a Spišskej Novej Vsi to budú parkoviska „pri Kríži“, „Gugel“ a Dobšinská Maša. Preprava návštevníkov zo záchytných parkovísk EUROBUS, pri Kríži a Dobšinská Maša na miesto konania pretekov bude zabezpečená kyvadlovou dopravou. Kyvadlová preprava bude zabezpečená aj počas prestávok medzi jednotlivými jazdami označenými autobusmi EUROBUSU medzi námestím Tri Ruže a Dobšinským kopcom a naopak. Zastávky autobusu budú označené.

Informácie o pretekoch na Dobšinskom kopci nájdete na našej webovej stránke www.dobsinskykopec.com, ako aj na oficiálnom FB profile pretekov.

Informoval Ľuboš Kašický, Tlačový tajomník DK 2019.

Foto: ilustračné

Zdroj: leto.dobsinsky­kopec.com

Obrazom: Uzávierky ciest a obchádzky počas Dobšinského kopca 2019
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie