Správy

Dočkali sme sa: Kúpalisko v Rožňave sa otvára

S otváraním kúpalísk to ešte donedávna bolo otázne. Nakoniec dostali zelenú a termín otvorenia pozná už aj to rožňavské. Po odloženom predošlom termíne poznáme nový. Chystajte si plavky.

Ilustračný obrázok k článku Dočkali sme sa: Kúpalisko v Rožňave sa otvára
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nad tohtoročnou sezónou na kúpalisku v Rožňave visel ešte donedávna otáznik. Ešte v apríli, keď nebolo celkom jasné, či sa kúpaliská na Slovensku budú kvôli pandémii otvárať. Sutácia sa však zmenila a riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava, Mikuláš Gregor prezradil termín otvorenia.

Kúpalisko sa otvára

„Na kúpalisku prebiehalo pravidelné kosenie, orez konárov a na rad prišla aj oprava dlažby na niektorých miestach. Potom sa vykonalo čistenie bazénového telesa a dnes sa začalo s napúšťaním bazéna. Napúšťanie a ohrev vody v bazéne trvá približne dva týždne a voda bude ohrievaná na 26 stupňov Celzia,“ uviedol Gregor.

Kúpalisko v Rožňave svoje brány otvorí v sobotu, 11. júla 2020 o 8:00 hod. ranným plávaním.

Ako Gregor doplnil ceny vstupného sa oproti vlaňajšku nemenia. Pre plavcov je k dispozícii klasický 50 m dlhý bazén, ale aj detské bazény. Areál ponúka aj príjemné prostredie pre oddych a občerstvenie.

Otvorenie sa muselo preložiť

Ako informovali v správe Technické služby mesta Rožňava, kúpalisko sa malo otvoriť 27. júna, avšak sa tak nestalo. „Technické služby mesta Rožňava informujú, že otvorenie kúpaliska je z technických príčin odložené na dobu neurčitú,“ informujú v správe.

Kúpalisko bude otvorené pondelok od 12:00 hod. do 19:00 hod. a utorok až nedeľa od 9:00 hod. do 19:00 hod.

Aj ranné plávanie

Ranné plávanie bude v pracovných dňoch od 6:00 hod. do 8:00 hod. a v dňoch pracovného voľna a sviatok od 8:00 hod. do 9:00 hod.

Vstupné na kúpalisko v Rožňave v roku 2020:

  • celodenný vstup – dospelý: 3 eurá
  • celodenný vstup – deti do 10 rokov: 1,5 eura
  • vstup dospelý po 17.00 hod.: 1,5 eura
  • vstup deti do 10 rokov po 17.00 hod.: 1 euro
  • ZŤP a deti do 3 rokov vstup voľný.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie