Dobšiná znova pripravená na Európu: Tu je termín prestížneho podujatia, FOTO

Čas sa naplnil. Hodiny začali tikať a organizátori vstupujú do záverečnej fázy príprav na XXXVI.ročník Dobšinského kopca 2019.

Pred pár dňami na svojom ostatnom zasadaní schválil Organizačný výbor Dobšinského kopca definitívnu podobu Zvláštnych ustanovení (ZU) pre nadchádzajúci ročník pretekov automobilov do vrchu a odoslal ich na schválenie Medzinárodnej automobilovej federácii v Ženeve. To znamená, že organizátorom začali tikať hodinky a môžu sa pustiť do vrcholnej fázy príprav na 36.ročník.

„Dobšinský kopec 2019 sa tento rok bude konať 19. – 21.júla. Už po ôsmykrát sú dobšinské preteky zaradené do Majstrovstiev Európy (EHC) a okrem domácej a českej špičky sa tak diváci môžu znova tešiť na hviezdy európskych kopcov. Kto u nás odštartuje v tomto roku sa však dozvieme až po uzávierke prihlášok. Dôležité je preto povedať, že prihlasovanie sa na DK 2019 spúšťame 10. mája 2019,“ informoval v správe tlačový tajomník DK 2019, Ľuboš Kašický.

V tejto súvislosti si organizátori dovoľujú tiež pripomenúť, že štartovné je v súlade s medzinárodnými predpismi potrebné uzavrieť spoločne s prihláškou. Výška štartovného sa nemení a ostáva na úrovni 180 eur.

Pozrite si v našej galérii presnú stovku fotiek z minulého ročníka pretekov.

Ako sa ďalej dopĺňa v správe, nemení sa ani tradičný scenár víkendu. Piatok bude vyhradený na administratívu (preberanie, rozpravy,…), sobota poskytne súťažiacim dva merané tréningy a v nedeľu sa už bude súťažiť naostro v dvoch jazdách. Okrem toho nás v sobotu ešte čaká slávnostné otvorenie pretekov a večerný kultúrny program.

Záštitu nad Dobšinským kopcom 2019 prevzal tentoraz minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Arpád Érsek.

Počas soboty sa môžete tešiť na vystúpenie Karmen Pál-Baláž, skupinu Iné Kafe a Dobschau Party.

Informoval v správe tlačový tajomník DK 2019, Ľuboš Kašický.

Foto: ilustračné

Zdroj: dobsinskykopec.com

Zdroj: dobsinskykopec.com
Zdroj: Dnes24.sk