Peter Simon Basketbal

Do Košíc cestovali s nádejou, domov prišli s dvoma prehrami. Mladým basketbalistkám víkend nevyšiel

Počas víkendu cestovali kadetky z Rožňavy ku susedkám do Košíc, v sobotu proti CASSOVII a v nedeľu YOUNG ANGELS. Ani v jednom zápase žiaľ neuspeli a domov sa vrátili s prehrami na konte.

Ilustračný obrázok k článku Do Košíc cestovali s nádejou, domov prišli s dvoma prehrami. Mladým basketbalistkám víkend nevyšiel
Zdroj: Dnes24.sk

Ako prezrádza trénerka rožňavských kadetiek, v kádri majú po zranení kľúčových hráčok len sedem statočných dievčat. Po zápasoch sa jej ťažko vyjadrovalo, lebo podľa jej slov hráčky nezahrali vôbec to, čo sa im na tréningoch snaží vysvetliť. „Aj keď som zdôraznila, že v skutočnosti nezáleží na výsledkoch, ale skúsenosti sa dajú naberať práve v takýchto chvíľach. Na ihrisku sa musí ukázať snaha a dať do zápasu všetko, na čo mám a mať pocit, že som dala zo seba maximum. Ale naopak, čo my sme predvádzali, na to odpoveď naozaj nemám,“ hovorí trénerka Mary. Ako ďalej informovala, proti CASSOVII vynechali 31 pokusov streľby a stratili 45 lôpt a proti YOUNG ANGELS 48 stratených lôpt a 34 vynechaných pokusov streľby. „Prehrať s vedomím, že sme dobre hrali, to beriem, ale prehrať s predvádzaním výmyslov sveta a hrať zle, to neberiem. Možná, že je to pubertálna kríza, ale jedno je pravda, že sme nezahrali to, na čo máme. Vyhovárať sa na zranenia kľúčových hráčok je neopodstatnené, lebo teraz môžu všetky hráčky ukázať, že aj oni na to majú,“ dodala trénerka Mary.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie