Správy

Dni mesta sa tento rok neuskutočnia: Tradičná májová vatra by mala byť koncom augusta

Z dôvodu opatrení proti šíreniu nákazy COVID-19 sa mesto Rožňava rozhodlo upustiť od organizovania hromadného podujatia ako sú Dni mesta spojené s tradičným jarmokom. Podujatia menšieho rozsahu sa však usilovne pripravujú.

Ilustračný obrázok k článku Dni mesta sa tento rok neuskutočnia: Tradičná májová vatra by mala byť koncom augusta
Zdroj: FB - Michal Domik

Uviedla to Lenka Leštaková z odboru kultúry, športu a cestovného ruchu.

Spomedzi pravidelne organizovaných podujatí v tomto roku mesto Rožňava muselo zrušiť nasledovné podujatia Veľkonočné trhy a kultúrny program, stavanie mája a sprievodný folklórny program. Mesto v upravenom režime organizovalo Pietny akt pri príležitosti 75. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

„Vatru slobody, ktorá je venovaná pamiatke na dejinné udalosti viažuce sa k ukončeniu 2. svetovej vojny sme taktiež museli v plánovanom termíne 7. mája zrušiť. Podujatie podobného zamerania, Vatru SNP však chystáme s optimistickým pohľadom do budúcnosti v termíne 28. august, teda v predvečer štátneho sviatku výročia vypuknutia Slovenského národného povstania. Ak nám to okolnosti umožnia, vatru zorganizujeme pri pamätníku Jána Pavla II.,“ hovorí Leštáková.

Rožňavský jarmok a s ním spojené kultúrne podujatia, na ktoré sa obyvatelia Rožňavy, ale aj okolitých obcí každoročne tešia sa tento rok rušia. „Z pochopiteľných dôvodov spojených s nepredvídateľnou budúcnosťou ohľadom pandémie koronavírusu k tomuto kroku pristúpilo vedenie mesta. Potešením však môže byť, že sa všetci bez obmedzení stretneme v septembri 2021 na koncerte skupiny IMT Smile,“ doplnil vedúci odboru Ivan Nemčok.

„Veríme, že všetci spolu v zdraví prečkáme túto pandémiu, a o to s väčším nadšením sa uvidíme pri chystaných podujatiach. Dúfajme, že sa budeme môcť stretnúť už pri prvom podujatí Rožňavského kultúrneho leta, ktoré plánujeme na prvú júlovú nedeľu, tradične v čase od 16:00 hod. v severnej časti Námestia baníkov. V tomto roku to bude už 5. ročník Rožňavského kultúrneho leta,“ dodala na záver Lenka Leštáková

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie