Peter Simon Správy

Dni mesta sa blížia: Mestská polícia posilní hliadky, tadiaľto autom neprejdete

Kde musia vodiči rátať s obmedzením a na čo si dávať pozor? Viac sa dozviete v článku.

Ilustračný obrázok k článku Dni mesta sa blížia: Mestská polícia posilní hliadky, tadiaľto autom neprejdete
Zdroj: Dnes24.sk

Veľkolepá akcia klope na dvere. S oslavami sú však spojené aj dopravné obmedzenia. Náčelník mestskej polície informoval aj o tom, na čo si dávať pozor počas nadchádzajúceho podujatia.

Dni mesta a Rožňavský jarmok budú prebiehať v dňoch 12. až 14. septembra 2019.

Ako náš web informoval náčelník mestskej polície v Rožňave Róbert Hanuštiak, počas uvedeného podujatia budú posilnené hliadky mestskej polície v priestoroch jarmoku.

„Mestská polícia bude dohliadať aj na dodržiavanie dopravných obmedzení súvisiacich s vydanou uzávierkou Námestia baníkov. 11. septembra 2019 v čase 00:00 hod. – 24:00 hod. bude uzatvorená západná časť námestia a od 12. septembra 2019 od 00:00 hod. až do 14. septembra 2019 20:00 hod. bude uzavreté celé centrum mesta a to konkrétne od križovatky Ul. Šafárikova a Kósu-Schoppera, križovatky Betliarskej ulice a Akademika Hronca a križovatky Ul. špitálska a Čučmianska dlhá, ktorá bude súčasne počas uzávierky fungovať ako komunikácia s obojsmernou premávkou,“ informuje Róbert Hanuštiak.

Následne dodáva: „Pri tejto príležitosti by som chcel upozorniť obyvateľov a návštevníkov nášho mesta aj na ďalšie dopravné obmedzenia, ktoré budú súvisieť s oslavami 100. výročia vzniku plynovej služby a chemického vojska, počas ktorých bude dňa 17. septembra 2019 rovnako uzatvorené celé centrum mesta. Verím, že vodiči budú tolerantní a pripravený atraktívny program sa návštevníkom Rožňavského jarmoku a Dní mesta Rožňava 2019 bude páčiť,“ uvádza Hanuštiak.

Ako doplnil, hliadky mestskej polície aj v súčinnosti s Policajným zborom SR budú počas celého podujatia dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku, bezpečnosť vystupujúcich, návštevníkov a súčasne budú chrániť majetok mesta pred zničením a poškodením.

„Vzhľadom k predpokladanému väčšiemu počtu ľudí v priestoroch jarmoku by si návštevníci mali dávať pozor najmä na svoje osobné veci, kabelky, doklady a peňaženky. Súčasne by sa mali presvedčiť, že si svoje vozidlá riadne uzamkli, zabezpečili proti odcudzeniu, skontrolovať si, že nenechali žiadne cennosti vo vozidle a že majú na vozidle uzatvorené všetky okná,“
hovorí pre Rožňavu24.sk.

Na záver uviedol, že mestská polícia v minulosti počas jarmoku prevažne riešila priestupky. „A to týkajúce sa porušovania príslušného VZN o trhovom poriadku počas príležitostných trhov a priestupky proti verejnému poriadku,“ spresnil na záver náčelník mestskej polície.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie