Dni mesta na FOTKÁCH a VIDEU: Piatkový program prilákal tisíce ľudí

Tradičný jarmok v centre Rožňavy spojený s Dňami mesta ponúkal návštevníkom okrem možnosti nákupov aj pestrý program. Koncert známeho speváka Adama Ďuricu prilákal tisíce ľudí.

Peter Simon
Zdroj: Facebook

Jarmok tvorilo nespočetné množstvo stánkov, z toho niektoré patrili remeselníkom. Najviac populárne boli určite tie s občerstvením, kde prevažovali jarmočné špeciality ako burčiak, cigánska pečienka, údené koleno. V poradí išlo už o 35. ročník Rožňavského jarmoku.

Ako sme vás už informovali, podujatie začalo za priaznivého počasia vo štvrtok popoludní slávnostným príhovorom a vystúpením mažoretiek.

Popoludní aj oceňovanie športovcov

V piatok dopoludnia si zaujímavý program pripravil Roman Mihálko so žiakmi škôl. Deň pokračoval folkom. Gemerské špeciality našli Rožňavčania pri Strážnej veži. Súčasťou podujatia bolo i ocenenie najlepších športovcov za minulý rok. To sa konalo v slávnostnom duchu priamo na Námestí baníkov. Program osláv tvorili prevažne početné hudobné a tanečné vystúpenia. Organizátori očakávali ešte väčší nával ľudí.

Prierez z piatkového večera si môžete pozrieť v našej galérii. Okrem toho tam nájdete aj video z vystúpenia hviezdy večera.

Námestie praskalo vo švíkoch

Prítomní sa mohli tešiť napríklad na HUNDŽA BAND, či LADY COLORS, spevácku a tanečnú skupina. Potom už na pódium vystúpil trhák osláv, Adam Ďurica s kapelou. Ich známe hity si zaspievali aj Rožňavčania. Po ich vystúpení bola tombola o parádnu cenu – dovolenku podľa vlastného výberu v hodnote 1 000 eur. Zábava následne pokračovala do skorých ranných hodín s kapelou Sexit.

Na koncert Adama Ďuricu sa prišlo pozrieť množstvo ľudí. Podľa odhadov primátora to bolo približne až štyri a pol tisíc ľudí. K pódiu sa nedalo dostať, dav ľudí sa nachádzal aj pri Radnici. „Som nesmierne rád, že sa nám podarilo programom prilákať takéto publikum. Akcia sa vydarila podľa očakávaní. Počasie nám vydržalo. Som spokojný s celým priebehom Dní mesta a dúfam, že aj v budúcnosti budú v meste takéto super podujatia. Koncert Adama bol skvelý. Mesto bolo zaplnené,“ povedal pre náš web Pavol Burdiga.

Ľudia sa bavili

„V Rožňave sa nám hralo výborne. Mesto je sympatické, ľudia sa bavili, od prvého momentu boli naštartovaní a fungovalo to, ako malo. Vaše mesto je nádherné. Tešíme sa, že sme tu mohli koncertovať. V Rožňave sme už boli dávnejšie, ale vždy keď ideme okolo, je to veľmi srdečné,“ povedal po koncerte pre Rožňavu24 Adam Ďurica.

Zdroj: Dnes24.sk