Diváci sa majú na čo tešiť: Počet prihlásených na Dobšinskom kopci sa zastavil na čísle 142

Diváci na tohtoročnom Dobšinskom kopci sa opäť majú na čo tešiť. Zoznam prihlásených jazdcov sa zastavil na čísle 142, pričom na štart sa spomínaní jazdci postavia už počas nadchádzajúceho víkendu.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Diváci sa majú na čo tešiť: Počet prihlásených na Dobšinskom kopci sa zastavil na čísle 142
Foto: Tuning Foto / Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie vypukne už tento víkend. Ulice mesta zaplnia najlepší Európski jazdci zvučných mien. Organizátori dokončujú posledné maličkosti.

„Nielen v okolí trate, ale aj v meste, kde bude servisné parkovisko robíme ešte posledné úpravy. Okolie trati naši pracovníci kosia, pripravuje sa páskovanie zakázaných miest, v meste sa koncom týždňa bude stavať pódium na ktorom bude predstavenie súťažiacich, ale aj sprievodný program a následne aj oceňovanie najrýchlejších jazdcov. Pripravujeme aj priestory riaditeľstva, kde bude prebiehať administratívne preberanie, a bude tu umiestnené aj media centrum,“ začal s rozprávaním Marcel Kollárik, riaditeľ pretekov Dobšinský kopec 2017.

Prípravy teda vrcholia, počet prihlásených jazdcov je taktiež rovnako známy, poďme si preto trochu pripomenúť čo a kedy nás na Dobšinskom kopci 2017 čaká.

V prvom rade to bude podľa tlačového tajomníka Mira Majlátha administratívne a technické preberanie súťažiacich, ktoré bude prebiehať už v piatok (21.7.2017) od 7:00 do 18:30 hodiny.

Po ukončení preberaní sa všetci jazdci musia zúčastniť brífingu, ktorý sa bude konať o 19:00 hodine v budove riaditeľstva pretekov. Na sobotu a nedeľu sú už prichystané samotné tréningové a súťažné jazdy, ale aj sprievodný program. Ten nájdete TU.

Kompletný cenník a aj pripravované uzávierky sme vám zas priniesli v článku Dobšinský kopec už o niekoľko dní: Prichystajte sa na uzávierky ciest, plus komplet cenník.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk