Správy

Detský deň zdravia v Baníckom múzeu v Rožňave: Účastníkov čakajú rôzne aktivity

Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, detašované pracovisko Rožňava v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja a Mestom Rožňava organizuje pri príležitosti Svetového dňa srdca Detský deň zdravia v Baníckom múzeu v Rožňave.

Ilustračný obrázok k článku Detský deň zdravia v Baníckom múzeu v Rožňave: Účastníkov čakajú rôzne aktivity
Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie zamerané na žiakov prvého stupňa základnej školy sa uskutoční v utorok, 29. septembra 2020 od 9.00 hod. v Zážitkovom centre Sentinel na Šafárikovej ul. 43.

„Na mladých účastníkov čakajú rôzne edukačné hry a aktivity pripravované v záujme výchovy k zdraviu a ochrane životného prostredia. V rámci prebiehajúcich Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020 zároveň absolvujú bezplatnú prehliadku Expozície prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí,“ informoval Róbert Šimko z múzea.

Svetový deň srdca si už od roku 2000 každoročne pripomíname 29. septembra. Je podporovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), Svetovou federáciou pre zdravé srdce (WHF) a organizáciou UNESCO.

Ako v správe doplnil, výchova k zdravému životnému štýlu v sebe spája zdravú výživu, zdravý pohyb a vnútornú pohodu. Je zameraná na nadobúdanie základných pravidiel ochrany zdravia a na zabezpečovanie ich uplatňovania. Poznávanie samého seba a svojich potrieb, získavanie poznatkov o zdravom životnom štýle, podporu a rozvoj hodnôt a postojov zdravého spôsobu života, rozvoj spôsobilostí napomáhajúcich k samostatnému rozhodovaniu sa v rôznych situáciách, podporovanie ochrany svojho zdravia a zdravia iných.

„Cieľom podujatia je získať nové poznatky o zdraví hravou formou prostredníctvom aktivít pre žiakov na prvom stupni ZŠ, zoradené podľa obsahu a zamerania do tematických okruhov: zdravá výživa, poznaj sám seba, čo škodí môjmu telu, zachráň kamaráta, separovanie odpadov,“ dodal na záver.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie