Peter Simon Rôzne

Deň Zeme v múzeu zožal obrovský úspech: Nechýbali súťaže ani zaujímavé prednášky, FOTO

O úspechu tohto jedinečného podujatia s bohatým programom svedčí aj účasť takmer 200 návštevníkov.

Ilustračný obrázok k článku Deň Zeme v múzeu zožal obrovský úspech: Nechýbali súťaže ani zaujímavé prednášky, FOTO
7
Galéria

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravilo pre žiakov základných škôl a širokú verejnosť na jedinečné podujatie s názvom Deň Zeme, ktoré sa uskutočnilo v dňoch od 26. do 29. apríla v Zážitkovom centre Sentinel.

„Malí návštevníci po prehliadke Expozície prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí, absolvovali množstvo súťaží ako napríklad zábavná hra s tajomnou škatuľou plnej odpadov, vďaka ktorej sa deti rýchlo naučili ako separovať správne odpad. K úspešnému výsledku napomohla prednáška na túto tému, ktorú si vypočuli ešte pred samotnou súťažou. Okrem súťaží a prednášok ich čakali aj malé tvorivé dielne, kde si mohli vyrobiť domáce zvieratká z papiera pomocou techniky origami,“ informoval Róbert Šimko z Baníckeho múzea v Rožňave.

Ako následne doplnil, o úspechu tohto jedinečného podujatia s bohatým programom svedčí aj účasť takmer 200 návštevníkov, ktorí odchádzali nielen s úsmevom na perách, ale aj s novými a dôležitými vedomosťami o ochrane životného prostredia.

Obrazom: Deň Zeme v Zážitkovom centre Sentinel
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie