Správy

Dažde sa postarali o krásne divadlo: Hrhovský vodopád v plnej paráde, FOTO

Upršané dni sa postarali o poriadnu nádielku vody. Takto to teraz vyzerá na známom vodopáde.

Ilustračný obrázok k článku Dažde sa postarali o krásne divadlo: Hrhovský vodopád v plnej paráde, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hrhovský vodopád týčiaci sa do výšky medzi domami je proste skvost Gemera. Jedinečný vodopád svojho druhu je najväčším a najvýdatnejším vodopádom v oblasti Slovenského krasu. Nachádza sa priamo v obci Hrhov. Informuje stránka slovenský-kras.eu.

Skvost Gemera

Len máloktorá obec na Slovensku sa môže popýšiť takou atrakciou ako Hrhov, nachádzajúci sa v rožňavskom okrese. Priamo v strede obce tu totiž buráca nádherný 15 metrov vysoký vodopád napájaný jednou z najvýdatnejších vyvieračiek v Slovenskom krase.

Voda padá z travertínovej terasy, ktorá je veľmi estetickým prírodným výtvorom – najmä pri pohľade zblízka je vidno typickú travertínovú pórovú štruktúru, kvôli ktorej je tento druh vápenca tak cenený, informuje stránka slovensky-kras.eu.

Podľa webu jeho výnimočnosť spočíva v tom, že sa nachádza priamo v obci Hrhov medzi obytnými domami. Hrhovský vodopád je napájaný vyvieračkou Féj. Návšteva vodopádu je vhodná aj pre malé deti a je zvládnuteľná naozaj pre každého. Priestor pred vodopádom slúži ako oddychovo-relaxačná zóna.

Novinky pri vodopáde

Pri vodopáde je už dávnejšie vybudovaný altánok, lavičky a aj vstupná brána s mostíkom. Nedávno však pribudli ďalšie vec. Realizovala sa výstavba chodníkov a oporného múrika.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Hrhovský vodopád v plnej paráde
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie