Peter Simon Kultúra

Čo s voľným časom? Víkendové podujatia v Rožňave a okolí

Ani počas najbližšieho februárového víkendu sa nemusíme nudiť, pretože v našom meste a okolí sú pripravené akcie pre všetky vekové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Čo s voľným časom? Víkendové podujatia v Rožňave a okolí
Zdroj: TASR

Grófka bez kaštieľa – nová výstava v betliarskom múzeu

7. – 10. február 20192019 od 9:00 hod., Kaštieľ Betliar
Pracovníci múzea v Betliari si pre nadšencov histórie pripravili novú výstavu pod názvom Grófka bez kaštieľa – Elizabeth Olgyay Andrássy a jej pozostalosť.

4. pohľady z južného Borsodu

7. – 8. február 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom 4 pohľady z južného Borsodu, ktorej vernisáž sa uskutoční dňa 7. februára 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Kino Apollo

7. február 2019 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Vyššia moc – Dráma. Švédsky režisér Ruben Östlund sa vo svojom najnovšom filme Vyššia moc upriamil na odhaľovanie zhubných nedostatkov v partnerských a rodinných vzťahoch, na ľudskú potrebu presného prerozdelenia rolí, či nedobrovoľné začlenenie sa do škatuliek daných rodom, pohlavím alebo vekom.

ČARODEJNICE

9. február 2019 od 17:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Výpravný muzikál na motívy diela svetoznámeho autora pre deti Roalda Dahla. V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde temer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude!

Fašiangová veselica

9. február 2019 od 16:00 hod., Kultúrny dom, Honce
MO Matice slovenskej a FSk Genšenky Vás pozývajú na Fašiangovú veselicu – Maska bál. Vstupné je dobrovoľné a do tanca zahrá Marián Molnár so svojou kapelou.

Rejdovský bál

9. február 2019 od 20:00 hod., Kultúrny dom, Rejdová
OZ Hôra Rejdová a Obec Rejdová Vás srdečne pozývajú na „Rejdovský bál 2019“ ktorý sa uskutoční dňa 9.februára 2019 /sobota/ so začiatkom o 20:00 hod. v sále kultúrneho domu v obci Rejdová. Do tanca hrá hudobná skupina IMPULZ.

DLHÝ NOS

10. februára 2019 od 15:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Hudobno-divadelná rozprávka pre rodiny s deťmi na námet Pavla Dobšinského. Príbeh o sultánovi, ktorý zdedil tri zázračné predmety, ale prefíkaná princezná ho o ne obrala. Či sa podarí sultánovi získať späť čo mu patrí a ako sa s princeznou poráta sa dozviete v rozprávke s krásnymi orientálnymi kostýmami, nádhernou hudbou a piesňami spievanými naživo.

Ak by ste išli cez víkend na ples, nechajte sa inšpirovať levmi tanečného parketu :-)

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie