Peter Simon Kultúra Správy

Cesta v čase do socíku: Takto to vyzerá na rožňavskej RETROvýstave, FOTO

Výstava sa nachádza v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave a prezentuje vybavenie a zariadenie bežnej domácnosti v období socializmu. Pozrite FOTO.

Ilustračný obrázok k článku Cesta v čase do socíku: Takto to vyzerá na rožňavskej RETROvýstave, FOTO
7
Galéria

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvorilo pre svojich návštevníkov výnimočnú výstavu s názvom RETROvýstava, ktorej vernisáž sa uskutočnila ešte koncom mája v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.

Vernisáž, ktorú otvoril riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave – Pavol Lackanič s jej kurátorom Pavlom Horváthom, sa tešila obrovskému záujmu verejnosti, o čom svedčí necelá stovka zúčastnených. „Samotná výstava prístupným a neformálnym spôsobom oslovuje návštevníka a prezentuje mu vybavenie a zariadenie bežnej domácnosti v období socializmu, pričom dôraz kladie postupne najmä na vybavenie detskej izby s hračkami, kuchyne s inventárom, obývaciu izbu, pracovňu; vo forme kolekcií predstavuje aj dobovú elektroniku a trávenie voľného času. Atraktívnosť výstavy zvyšuje aj osobný vklad zo strany návštevníkov, ktorý na ňu poskytli predmety v osobnom vlastníctve a tak sa stali jej súčasťou,“ informoval Róbert Šimko z Baníckeho múzea v Rožňave.

„Je to krásna výstava, akoby som cestovala strojom času, presne takto sme žili, keď som bola ešte malá,“ vyjadrila sa s úsmevom na margo výstavy jedna z návštevníčok.

Výstavu si budú môcť návštevníci vychutnať až do 3. septembra 2019, okrem toho ich v rámci výstavy čakajú aj rôzne zaujímavé sprievodné podujatia.

Obrazom: RETROvýstava v Rožňave
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie