Peter Simon Správy

Čarovné miesto na východe Slovenska: Parádna prechádzka na Dedinkách a v okolí zaručená

Obce v okolí Rožňavy v sebe ukrývajú neopísateľné čaro, vďaka čomu sú výnimočné, a bola by škoda o nich nevedieť. Jednou z nich je nádherná obec Dedinky.

Ilustračný obrázok k článku Čarovné miesto na východe Slovenska: Parádna prechádzka na Dedinkách a v okolí zaručená
Zdroj: Dnes24.sk

Zima je ešte v plnom prúde a zimné obdobie na výlety do prírody je tak zaručené. Pravidelne vám prinášame tipy na výlety do okolitých obcí, jedna si však zaslúži väčšiu pozornosť. Obec Dedinky.

Dedinky a priľahlá vodná nádrž Palcmanská maša patria bez pochýb k najvyhľadáva­nejším miestam v našom okolí. Niet divu, pobyt v lone nádhernej prírody láka každoročne množstvo turistov. Okrem prechádzky po tejto obci si nadšenci zimnej turistiky určite prídu na svoje a môžu si vychutnávať krásny pohľad na krajinu.

Neďaleko Dediniek sa dá zalyžovať. Tí, ktorí zas obľubujú prechádzky sa môžu vybrať do Stratenskej píli. Pri prechádzke po Stratenej a Stratenskej píle natrafíte na pravé zimné obdobie, ktoré tam zaváňa čerstvým horským vzduchom. Nenáročnú prechádzku zvládnu aj menšie deti a môžu si vychutnať aj parádnu guľovačku.

Oblasť Dediniek a Palcmanskej maše sa navyše nachádza na trati Červená Skala – Margecany, ktorá patrí medzi najkrajšie železničné trate na Slovensku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie