Kultúra

Čarovná vianočná atmosféra na základke v našom okrese: Peniaze pomôžu deťom, FOTO

Krásne Vianoce sa dajú prežiť aj v škole. Svoje o tom vedia aj v Základnej škole v Gemerskej Polome. Pozrite, akú čarovnú atmosféru sa im podarilo vyčariť.

Ilustračný obrázok k článku Čarovná vianočná atmosféra na základke v našom okrese: Peniaze pomôžu deťom, FOTO
10
Galéria

Aj v Základnej škole v Gemerskej Polome sa pravidelne pripravujeme na Vianoce. Každý rok je predvianočné obdobie spojené s množstvom akcií: je to Mikuláš, Lucia a s ďalšími. Tento rok sme predvianočné obdobie okrem učenia sa a iných povinností využili aj na prípravu vianočných podujatí,“ hovorí Alena Grešková zo spomenutej školy.

Škola v tomto období zorganizovala dve podujatia. Vianočný jarmok a Vianočnú akadémiu.

V utorok 17.12.2019 sa uskutočnil Vianočný jarmok, ktorý bol spojený aj s dňom otvorených dverí a športovou olympiádou. Zúčastnili sa ho aj deti z MŠ Betliar, MŠ Gemerská Poloma, žiaci zo ZŠ Slavošovce a aj obyvatelia obce.

Výrobky a medovníky pripravovali pani učiteľky so žiakmi, ale krásnymi výrobkami prispeli aj rodičia a starí rodičia, za čo sa im aj touto cestou chceme poďakovať. Sprievodným programom Vianočného jarmoku bola prezentácia kolied v podaní detskej folklórnej skupiny Bambuchy pod vedením riaditeľa ZŠ PhDr. Vladimíra Vnenčáka a žiačok z krúžku Romane Jilore pod vedením pani asistentky Irmy Gunárovej,“ opisuje čarovnú atmosféru Alena Grešková .

V stredu 18.12.2019 sa uskutočnila Vianočná akadémia, na ktorej vystúpili žiaci 1. a 2. stupňa. Bohatý a pestrý program bol vrcholom ukončenia vianočného obdobia v škole a kalendárneho roka. Žiaci svojím programom potešili najmä svojich najbližších, spolužiakov, ale aj širokú verejnosť.

Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo vyčariť úsmev na perách našich hostí, radosť, ale aj zimomriavky pri počúvaní kolied. Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia. Finančný výťažok z vianočných podujatí použijeme na výstavbu detského ihriska v základnej škole,“ dodáva na záver Alena Grešková.

Vianoce na škole v Gemerskej Polome
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie