Eva Viestová Iné športy

Boli sme na V. Veľkonočnej minirally Revúca

V sobotu 23.4. organizoval autocrosový klub v Revúcej ďalší ročník rally. Akcia začala štartom prvého pretekára o 10,OOhod.

Jedná sa o amatérsku automobilovú súťaž „V. Ročník Veľkonočnej minirally“, ktorá je zaradená do seriálu minirally cup (MRC) 2011 a ako voľný pretek „ Revúcky Pohár „ je usporiadaná Autokrosovým klubom Revúca, MRC teamom Rožňava a mestom Revúca.Súťaž je evidovaná na sekretariáte SAMŠ. Trať súťaže pozostávala zo šiestych rýchlostných skúšok na trase Revúca-Železník v troch sekciách o celkovej dĺžke cca 22 km. Umiestnenie rýchlostných skúšok: o RS 1 – Peklo 1 3,1 km o RS 2 – Železník 1 4,1 km o RS 3 – Peklo 2 3,1 km o RS 4 – Železník 2 4,1 km o RS 5 – Peklo 3 3,1 km o RS 6 – Železník 3 4,1 km Tejto rally sa zúčastnilo 69 pretekárov so svojimi spolujazdcami z celého Slovenska. Centrum súťaže bolo pred penziónom Kráľov dom, kde pretekárov privítal organizátor tejto akcie p. Ing. Kriška a prítomných pozdravila aj pani primátorka Cireňová. Posádky netrpezlivo očakávali štart a v minútových intervaloch sa disciplinovane presúvali do „pekla“. Počasie sa takisto vydarilo, čomu sa okrem pretekárov tešilo aj početné množstvo divákov popri trati. Pretek bol rozdelený na 3 kolá… prvé štartovalo o 10 hod, druhé kolo o 12 hod a tretie o 14 hod.

Tu sú výsledky podľa jednotlivých tried: Trieda A2: 3.miesto Gembický, Bednár -mitschubischi colt
2.miesto Kriška ml.,Bomba -škoda fabia
1.miesto Dobšinský, Laurincová- škoda favorit Trieda A3: 2.miesto Béreš,
1.miesto Cireň, peqeot 206 Trieda A4: **3.miesto Dubecký, Dubecká
2.miesto , Bartók
1.miesto Piatka, Kráľ **Absolútni víťazi v minirely cupe r.2011:
3. miesto Gembický. Bednár 2. miesto Kriška ml., Bomba

1. miesto Dobšinský, Laurincová Trieda B1: 2. miesto Varga, Vargová
1. miesto Hutko, Hutková Trieda B2 : 3.miesto Pavlický, Olivošová
2.miesto Chrbata, Plichta
1.miesto Deák, Šutek **Trieda B3 : **3.miesto Palko, Palko
2.miesto Jankovič, Ogurčák
1.miesto Béreš ml. lada 1600 **Trieda B4 : **1. miesto Slamčík, Hostiak **Absolútne poradie bez rozdielu tried: ** 3. miesto Jankovič, Ogurčák 2.miesto Dobšinský, Laurincová 1.miesto Béreš ml.,

http://www.akrevuca.sk/index.html Pretekári ocenili výbornú organizáciu týchto pretekov a my sa už teraz tešíme na ďalšiu akciu autocrosového klubu Revúca. Foto z tejto super akcie si môžete pozrieť v našej galérii.

Video a kompletné výsledky pripravujeme…ne­nechajte si to ujsť!!!

Boli sme na V. Veľkonočnej minirally Revúca
1
Galéria
V.velkonocna rely RA
69
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie