Peter Simon Basketbal

Po neplánovanej zápasovej pauze nastúpili basketbalisti družstva ŠPD Rožňava na stretnutie s Levočou. Napriek tomu, že na lavičke bolo viac ako potrebných dvanásť hráčov, nepodarilo sa nad súperom zvíťaziť. Domáca pôda nepriniesla úspech ani kadetkám.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti ŠPD, ani kadetky v zápasoch neuspeli: Domáca pôda družstvám nepriniesla úspech!

Basketbalisti ŠPD majú za sebou neplánovanú prestávku, ktorá bola spôsobená odložením zápasu s Košicami a týždeň na to sa rožňavskí basketbalisti pre snehovú kalamitu a zlý stav ciest nedostali na zápas do Krompách. Oba zápasy sa tak podľa informácií klubu budú dohrávať. No termíny ešte určené nie sú.

Zápas s Levočou sa hral v nedeľu a pre hráčov ŠPD začal celkom priaznivo. Na lavičke bolo dohromady dvanásť hráčov a prvú štvrtinu vyhrali 20:15. V druhej tretine prišiel nečakaný obrat a basketbalisti ju prehrali až 7:27 Po prestávke hráči v tretej štvrtine zabojovali a vyhrali ju 18:14, ale v poslednej si už hostia, ktorí prišli so siedmimi hráčmi, nedali víťazstvo vziať. Naopak potvrdili ho víťazstvom 23:16 a celý zápas 79:61. Hrajúci tréner Marián Halko bol po zápase z priebehu a výsledku sklamaný.

Naše kadetky hostili na domácej pôde družstvá z Košíc a to v sobotu aj v nedeľu.„V sobotu hráčky odohrali veľmi dobrý zápas, dali do toho celé svoje srdiečko, bola radosť na ne pozerať. Všetky do jednej hrali kolektívne a ukázali, že keď chcú tak produkujú pekný zápas a bolo sa na čo pozerať,“ povedala trénerka. Ako ďalej uviedla, nehladiac na to, že prehrali, sa nemajú za čo hanbiť.

V nedeľu bolo na palubovke v Rožňave rušno. „Čo sa týka zápasu v nedeľu, bohužiaľ neviem okomentovať, nemám na to ani vhodné slová, ale bolo to družstvo, s ktorým som ja nepracovala posledných päť rokov. Bol to úplne iný tím. Vyzerá to tak, že družstvo potrebuje určite zmenu v kaučovaní,“ uviedla komentár na nedeľný zápas trénerka.

ŽBK RV : YOUNG ANGELS KE 58 : 96